İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Subdomain Şikayetlerimiz Etkili Olmuştur.

H

hknylmz

Misafir
Ara.in i toplu halde şikayet ettik ve 1.230.000 sayfadan şuan 393.000 sayfaya düşmüştür.

Bu yontemi kullanan tüm siteleri burdan toplu şekilde şikayet edersek olumlu sonuçlar elde ederiz.

S

sevdik

Misafir
slm

ugrasin tabi ben yollamadim hic cunku sarmiyor beni kendi sitelerim silindi baskasinin sitesini silmeye gonlum razi degil ama siz yapin nasil olsa kalbiniz temiz dimi yani temizdir diye dusunuyorum

ama konulari dikkat ediyorum su sikayet edelim filan diyenlerin bazilari kendi sitelerine sahte sayfa koyuyor birgun yazacagim ama sabir diyorum

S

Skeleton

Misafir
sevdik' Alıntı:
ugrasin tabi ben yollamadim hic cunku sarmiyor beni kendi sitelerim silindi baskasinin sitesini silmeye gonlum razi degil ama siz yapin nasil olsa kalbiniz temiz dimi yani temizdir diye dusunuyorum

ama konulari dikkat ediyorum su sikayet edelim filan diyenlerin bazilari kendi sitelerine sahte sayfa koyuyor birgun yazacagim ama sabir diyorum

abi böyle bir şeyleri sen de görüp şikayet etmiyorsan suç sende. nasıl sen yaptığın hatanın cezasını çektiysen onlarda çeksin, durduğun hata. hem haksız yere kazanç sağlıyacak hem de onu kollucaz, aman nolur 1 milyon tanecik sayfası var silinmesin, ne ala dünya.

P

postmodern

Misafir
Adamı içerikten şikayet etmeyin cloak yapıyor. Google cache ile sayfalar tutmuyor. Anında banlatırsınız ben mail attım sizde atın :)

Yalnız bir not : Adam hafiften zalak dil kodlaması olayında acemice davranmış ve türkçe karakter indexlenmesi hatalı olmuş google da. Yani alabileceği ziyaretçinin %25-30 lik bölümünü çöpe sallamış. Böyle adamlara internet para kazandırmasın diye sponsorlarınada gerekli mailleri attım zaten. Adamlardan cevap geldi detay istediler. Bugün onuda yolladım. Yani adamın bw bi tarafında patlayacak inşallah. Adam çok amatör takılmasa çok emek görsem yine bir süre eyvallah derdimde, böylelerine hiiiiç tahammülüm olmuyor.

Adam kazandığı parayıda alamayacak umarım.

Sevgili ARA.IN
Bu işi türkçe yapmak mantıksızlıktır. Ziyaretçiyi paraya çeviremezsen hiiiiç bir işe yaramaz. Sana şu an için ödeyen yabancı sponsorlar bile en fazla 3 ay öder ziyaretçin türk olduğundan. Git yabancı piyasaya çalış baride para kazan, yazık bu işlere vakit harcıyorsun. Hem bizim parmaklarımız yorulmasın hemde sponsorları öldürme. Yurtdışında se spama para ödeyecek tonla yer var. Heleki USA CANADA çalışırsan. Türkiye'de senin ziyaretcine para ödeyecek yer bilmiyorum. Para değilde harçlık istiyosan o başka...

Bol şans ARA.IN

H

hknylmz

Misafir
1.230.000 sayfadan 393.000 e düşmüştü şimdi 1.310.000 sayfa olmus yine.
Google tamamen atmadigi icin google bot gelince tekrar tum sayfalar eklendi heralde.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google bot sürekli bu sitede olduğu için bizim siteleri indexlemiyo anladım ben anladım :)

N

nothing

Misafir
Sanırım henüz sonuç vermedi yaptığımız şikayetler. şu saat itibarıyla "ara.in adresinde, için yaklaşık 1.230.000 sonuçtan " diyor google verileri.. ancak mutlaka sonuç verecektir bu çalışma ve bence katılımın artmasıyla dahada etkili olacaktır.

bu arkadaşların haksız yoldan para kazanıyor olması hepimizi ilgilendiriyor gerçekten çünkü "belki" azınlıkda olsak hile yapmayanlardanız bizler, YANİ kalbimiz temiz, herkesin gönlü ferah OLSUN..

forumda delikanlılık yapanlar "Hile Yapıyorum Gene Yapacağım, istediğiniz kadar şikayet edin" şeklindeki ukala tavırlarına devam etsinler.. yazıklar olsun HİLELİ sitelerinize soktuğunuz için insanları, yazıklar olsun kendinizi webmaster sandığınız için, yazıklar olsun bu işe yıllarını vermiş insanların ekmeğiyle oynadığınız için ve yazıklar olsunki bunu yaparken vicdanınız bile sızlamadığı için..

ne mutlu bize, içimiz rahat olsun ki karşınızda duralım hep

KÖTÜLER VE KÖTÜ NİYETLİLER HER ZAMAN KAYBEDER....... "siz hileciler" kaybedenlerden olacaksınız.................

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
subdomain hilesine takmışken artık millet alt dosya hileleri yapıyor onlara bakan yok.

xxx.com/saks.mp3.indir.izle.html
xxx.com/mp3/saks/saks.mp3.indir.izle.html

(salladım)

gibi...

P

postmodern

Misafir
Adbrite tan mail geldi, teşekkür ediyorlar durumu inceledik gereğini yapacağız diyorlar. Arain den tüm adbrite lar kalkmış :) adbrite ın huyudur hesap kapanınca o ana kadar yaptıklarını bile ödemez. Google a cloak şikayeti yapın daha etkili.

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunları biz googlea şikayet etmiştik. hem ara.ini hemde realisti ama hala bi sonuç gelmedi.

W

Webmaster_master

Misafir
Yazık. Bu SE SPAM olayı iyice çığırından çıktı.

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sunu merak ediyorum site içerigini yansıtan doorway sayfa yapmak yasak mı

T

TasarımMania

Misafir
hiç kimsenin bizim emeğimizi çalmaya hakkı yok. Ewet aramızda bazı saygısız ve hatta hile yapmayı marifet sayıp - o da bir yana - bizi hiç bir şey bilmemekle suçlayanlar bu durumun cezasını bir şekilde bir gün ödeyecektir. Çünkü bu işi namusuyla yapanlar daha olmedi...

P

postmodern

Misafir
İlginç olan bu zalaklar para kazanamıyor :) 2-3 ay kazanacağım dediği rakamlar ise bayram harçlığı bile olamaz. Adbrite baybay dedi, diğer sponsoru ise 1 milyon adam soksa bile günde 5$ vermez ( 2 forumda sahtekar olarak tanımlanmış adamlar ). Bu adamlarada 8 farklı email adresimden şikayet e-mailleri attım, sponsoruna para ödeyen 4-5 linke ise screenshot gönderdim reklamlarınıza Türk kullanıcısı kandırılarak tıklatılıyor ve reklam aracınız buna hizmet ediyor diye. Bir şey yok yarın oda bitecek. Sadece sana girecek adamı engelliyor. Ziyaretçiyi para çevirmek çok zor birşeydir Türkiye'de. Banlanmasına az kaldı fakat işte mide bulandırıyor.

Bu taktik her zaman işe yarar bunu uygulayın:

Reklam aldığı yeri uyarın

Reklam aldığı yerin işi gücü böyle adamlar ise gösterilen reklamların sahibi sitelere uyarı emaili gönderinki kişinin reklam aldığı yeri uyarsın, pislik çıkartsın :)

Üzmeyin kendinizi! Alimallah süründüreceğim adamı :)

Google a bir mail daha attım ve 80.237.209.57 ip sindeki tüm domainlerin bu amaçla kullanıldığını yazdım. Bekleyin... Az kaldı

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kendin, verdigin sorunun cevabını bir düşün.
sen reklam veren olsan, böle fake sayfalardan gelen ziyaretçiyi istermisin.
tabii ki istemezsin.
Kendini reklam verenin yerine koyarsan, neyin yanlış neyin dogru oldugunu bulabilirsin.
Google her zaman reklam verenlerin tarafındadır.
bunu unutmamak gerek...
Hile yapan siteleri çok kolay harçaya bilir banlaya bilir çünkü milyonlarcası var daha ,ama reklam verenlerini kaybetmeyi göze alamaz google .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5