İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

r81.netteki admin nickli arkadaş paramı yada domainlarimi yollamazsan yasal işlem baş

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
2. Mesajım olacak ama,

Bir kere, tanınmış yerlerden alış veriş yapın derim.

R10 - İyinet gibi yerlerden veya, GG-Hepsiburada vs.vs R81.net neresi :) Bence hocam, birazda kendinizde arayın suçu.
(suçunuz, tanınmadık yerlerden alış-veriş yapmak :D )

Katılıyorum r81 ne demek ya :D
Bu böyle gider r82,r83 ... r999 :p

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
İstanbulda olsaydı adresi, adresine gidip senin için dövecektim adamı

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Bence suç buraya yorum yazan herkeste.Adam güvenip vermişse iyi niyetliğini karşidaki adilğe şerefsizliğe nankörlüğe hainliğe kullanmışsa suç iyiliği yapanda değildir.Siz bu şekil suç sendedir dedikçe karşidaki it kendini haklı sanacaktir.Zıkkım olsun.

ademdemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
yorumda bulunan herkese tşk.ediyorum verdikleri destek için..

bi iletimdede belirtmiştim...daha öncede hem bu sitede hem diğer sitelerde sattığım domainlerimi transfer ettim sağolsunlar arkadaşlarda transferden sonra paramı yolladılar...
güven olamalı ama ne yapacaksın bazen bu tür kanı bozuklar çıkıyor işte...

msn den engellemiş beni baktım dün akşam msn açıldı... domainlerimi iadet et diye yazdım. yüzsüzlüğe dikkat adam ne yazsa iyidir sizce? 3.domaini istiyor utanmadan ş***siz...pes artık bu kadar olur yani.
böyle bi adama ne yapılır sizce?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bu dünya da bikere aldı senin ahını
Kul hakkı da çok büyük bir günah Allah yardımcısı olsun

ademdemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
alın size ikinci vukuatı:

alan-adi.org sahtekar firma sahtekar adam

--------------------------------------------------------------------------------

Alan Adı İnternet Hizmetleri A.Ş | Public Domain Hosting Reseller VPS Dedicated WebDizayn
msn adresi [email protected]
adam tam bir dolandırıcıdır sakın iş yapmayın benden dil dosyası aldı sonrada inkar ediyor parasını vermiyor türlü türlü yalanlar bahaneler uyduruyor

aldığı dil dosyasını da bu sitede kullanıyr satin.al
sakın ha bu adamla iş yapmayın kendisi bir numaralı sahtekar ve dolandırcıdr

ilgili link: http://www.r81.net/hosting-sikayetleri/1006-alan-adiorg-sahtekar-firma-sahtekar-adam.html

BerkKanlıca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vay şerefsize bak ya:s

Kul hakkı bilmezki kitapsızlar

Geçmiş olsun hocam..

Brky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
msn den engellemiş beni baktım dün akşam msn açıldı... domainlerimi iadet et diye yazdım. yüzsüzlüğe dikkat adam ne yazsa iyidir sizce? 3.domaini istiyor utanmadan ş***siz...pes artık bu kadar olur yani.
böyle bi adama ne yapılır sizce?

Arkadaşım sen böyle forumda post atmaya devam edersen böyle adamlar daha çok kişiyi dolandırırlar.Savcılığa gitmek bukadarmı zor neyden çekiniyorsunuz anlamıyorum
rolleyes.gif

RoosTer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu şerefsiz benide dolandırdı birde ben seni niye dolandırıyım diyor yemin ederim onu yakalarsam hastanelik edicem bir daha çıkamıycak o hastaneden benim kaybettiğim pek birşey yok ama insan yediremiyor. Bir sitesini elledik sıra diğerlerinde adam hala dolandırmaya çalışıyor şaka gibi ya konuşmalarını görseniz öldürürsünüz sinir krizi geçirirsiniz

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
özenti amelecik arkadaş :) zeka yaşı + beden yaşı = 10 ~

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Kardeş www.mekanside.com u Sayma İstersen O Domaini Ona Ben Sattım Yaklasık 5 Ayı WAr. Benim Basım Yanmaz Deilmi Bu ADam Yüzünden ? Domain Bana Kayıtlı Olabilir .

WALLA BEN DOMAİNİ SATTIMDA ONA GECİNCE İÇİM PEK RAHAT DEİL O BAKIMDAN MEKANSİDE.COM BEN KENDİ ÜZERİME SATIN ALMISTIM BU ADAMA SATTIM . ADIM NURETTİN SOYADIM ÖZEN . YAŞIM 17 BU ADAM PEK İÇİMİ RAHATLATMADI ...

Sorunsuz alışveriş yaptınız yani?
Eğer size ödeme yaptığı bilgileri paylaşacak olursanız rahat şekilde bulunur...

RoosTer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben domainimi aldım sonunda bayada korkuttum ama domaini derdikten sonra bile yalan söylüyor ben çalmadım pcme keyloger girmiş filan ama domaini kendi veriyor :D sitelerinin bazıları da kullanılmaz halde :)

poetank

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
O şerefsiz r81.net'i benden aldı r10'da Aldı demek yanlış olur dolandırdı. Daha 3 domain aldı toplam 4 domain 110 tl taktı şerefsiz.

Yeni nesil dolandırıcı bu şerefsizler.

http://www.r10.net/3-4-karekterli-d...me-3-karakter-net-nll-ve-lnn-hepsi-yasli.html

r10 niki Fikret16 banlı şu anda ama tek başına olduğunu sanmıyorum yanında vardır bunun gibi bikaç tane daha çakal.

sizden aldığı resellerle host satıyodu galiba ben aldım domainimi r81i ve diğer sitelerini ele geçirince isterse vermesin :)

Adı Soyadı: Yasin Karaban

Ankarada oturuyor arkadaş. savcılığa verinde aklı başına gelsin

r81 kısmını anlamadım, domaini benden dolandırdı bu lavuk r10 da parasını ödemedi, domain kimde şimdi.

Ankara'da demişsiniz bende Ankara'dayım bana bildiğiniz tüm bilgileri verirseniz muhakkak ki bulurum onu adam nasıl çarpılıyormuş göstereyim bi.

NightPrince2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başkaları için ne kadar değerli bilmiyorum fakat benim için çok önemli bir domaini istemeden de olsa satılığa çıkartmıştım. parasal problemim yoktu fakat kız arkadaşıma bir hediye almak istemiştim. Ve o anki bütçemi de aşıyordu. Bu arkadaş bana ulaştı ve domaini almak istediğini söyledi. Fiyat konusunda anlaştık. xxx tl lik bir ödeme gönderecekti bana. fakat önceki bir alışverişinde dolandırıldığını söyledi. ve domaini ilk benim göndermemi istedi. böyle bir olay iş ahlakımda yoktu. Bana güvenebilmesi gerektiğini anlattı. ve beni telefonla aradı. yarım saat 45 dakikamı harcadım bu telefon görüşmesinde. Ve araya ailesini de katıp duygularımla oynayarak ona güvenmemi sağladı. Biz Türk halkı olarak duygusallıkta kaybediyoruz sanırım. Domaini gönderdim fakat anlaşma gereği 3-5 saniye içersinde ödeme yapması gerekiyordu. ancak ne yazık ki öyle bir şey yapmadı ve bir problem oluştu diyerek bankadan halledeceğim işlerimi dedi. ben yine de güvendim. ve 1 saat müddet verdim. O saatte geçti ve en son aramaya karar verdim. fakat verdiği numaraya ulaşılamıyordu. bir müddet daha bekledim. ve mail ile ona bir uyarıda bulundum. Ancak uyarımı dikkate almadı. sabah ilk iş savcılığa gidip şikayette bulunacaktım. Ancak bu olayı kafaya takmaktan gece uyku uyuyamadım ve öğleni buldu uyanabilmem. nete geldiğimde ise yine bahaneler buldu. ve oyalamaya başladı beni. Son bir kaç kez daha uyardım. yaptığının farkına varması gerektiğini söyledim. ancak tüm uyarılarıma ona bi abi gibi yaklaşmama rağmen tüm iyiniyetlerimi suistimal etti. ve beni oyaladığına kanaat getirip netten çıktım. Ve doğru Sakarya da savcılığa gittim. biraz uzun yoldu . Biraz geç gittim fakat Okulumda alt devrelerin orada memurluk yaptığını gördüm ve sağolsunlar beni hiç sağda solda oyalattırmadan gerekli dökümanları teslim ettim ve gerisini biz hallederiz diye güven sağladılar. Pazartesi günü telefon konuşmalarınıda gönderip dosyaya ekleyecekler. Ptesi günü olayın gidişatını kontrol etmem gerektiğinide söylediler.
Beni git gel yapıp masrafa sokmama sebep olması bir yana. bir de oradaki arkadaşlara kebap ısmarlamak zorunda kaldım :) Aralarından ayrılır ayrılmaz nete geldim ve bu yazıyı yazıyorum.
Arkadaşlar sizde 3-5 tl olsa bile hakkınızı arayın.
Şu an ben bu arkadaşa kötülük yapmadım aksine iyilik için bir şey yaptım. Daha hayatın başında. bu metin2 de çar heklemeye benzemiyor mircde nick çalmaya benzemiyor. domain ciddi bir iştir. ciddi yatırımlar yapılıyor bu işe. Hakkınızı sonuna kadar arayın ki. Bu tür arkadaşlar yaptıklarının farkına varıp ileride düzgün insan olsunlar. şimdi ses çıkartmazsak şayet ülke için kötü bir şey yapmış oluruz.
Arkadaşın ismi cismi doğrumudur bilinmez fakat artık 2010lu yıllardayız devlet bir şekilde ismini cismini ortaya çıkartır.
işin masrafını felan düşünmeyin kesinlikle. ben 5 kuruş para ödemedim. sanırım pazarteside ödemeyeceğim. Gerekirse onuda öderim. kaybedebileceğim hiç bir şey yok şu an.

Saygılarımla.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
İlk şikayet konusu açılmış oldu burdada.

Geçmiş olsun arkadaşım umarım bir daha böyle bir hata yapmıazsınız.

Erasmus ,bak aylar oldu yaptığını sineye cektim deşifre etmedim seni ihtiyacı vardır belki ,gençtir ,hata etmiştir dedim.Gel gör ki şu postunu okuyunca cok üzüldüm...Yapma be kardeşim bari bu tarz konulara yorum yapma ...Gülüyor musun acaba bu tarz yorumlar yaparken ?Yoksa vicdanın mı sızlıyor?

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
yaşananlardan ve yapılan yorumlardan çıkarabileceğim 2 tane önemli tecrübe var..

1- ismi,cismi belli olan yerlerden domain alışverişi yapacaksın. hatta anlaşma sağlandıktan sonra gittigidiyorda falan satacaksın.

2- eskiden bir reklam vardı. "önce alışveriş, sonra fiş diye" şartlar ve koşullar ne olursa olsun, önce parayı alacaksın, sonra domain' i yollayacaksın..

başı ağrıyan herkese geçmiş olsun. bilmeyenlerede hem ders hem tecrübe olsun !

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5