İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet Toplam 17.000 TL Ödüllü SEO Yarışması sonuçları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
No problem:) Ben yabancı sayılmam beklerim tabii:)

Senin parayı harcamış yönetime konu açtı. Bunlar wolf team mi ne oynuyorlarmış. Orada joypara falan alıyorlarmış. Ondan en son sen diyor. Başka herkesin parası hazırmış.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Senin parayı harcamış yönetime konu açtı. Bunlar wolf team mi ne oynuyorlarmış. Orada joypara falan alıyorlarmış. Ondan en son sen diyor. Başka herkesin parası hazırmış.

Ne yapalım, çoluk çocuk sevinsin tabi :D

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Biraz geç oldu ama yarışmada dereceye giren girmeyen herkesi tebrik ederim. Umarım herkes için güzel bir deneyim olmuştur:)
[MENTION=34437]Yeniçeri[/MENTION] senin parayı nasıl olsa yabancı değil diye biz yedik, garibanları sevindirdin sağ ol:) Paranın bir kısmıyla [MENTION=10520]CaLViN[/MENTION] bana çukuleta aldı, [MENTION=18675]depresan[/MENTION] a da püskevit aldı :D

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
[MENTION=34437]Yeniçeri[/MENTION] senin parayı nasıl olsa yabancı değil diye biz yedik, garibanları sevindirdin sağ ol:) Paranın bir kısmıyla [MENTION=10520]CaLViN[/MENTION] bana çukuleta aldı, [MENTION=18675]depresan[/MENTION] a da püskevit aldı :D

Afiyet olsun kardeşim:) Yetmediyse bakkal Rıza'dan birer kutu daha yollarım size:)

Hosting.Com.Tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm yarışmacı arkadaşlara teşekkür eder, kazanan yada kazanamayan tüm arkadaşları tebrik ederiz. Ayrıca yarışmayı düzenleyen ve bu büyük organizasyonda sıfır hata ile tamamlayan iyinet ailesinede ayrıca şükranlarımızı sunarız. Hosting.com.tr olarak Türkiye'de bilişim sektöründe yeni bir sayfa açtık. Ve bunuda sizlerle paylaşma yoluna gittik. Önümüzdeki bu kitapta şimdi sırada 2. sayfamız olacak ve bu böyle devam edecek. Firma sahipleride memnuniyetini bizzat size iletmemi istediler. Kısaca sizlerle beraber bu kütüphanede okunacak daha çok kitap var.

Hosting ödüllerine şayet ihtiyacınız yok ise dilediğiniz bir fiyata satışını 3. şahıslara yapabilirsiniz. Bu konuda size gereken desteği ve hizmeti vereceğiz.

Bir sonraki yarışmada görüşmek üzere...

emrep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
interneti çöplüğe döndürdüler bir de maharet gibi üstüne ödül veriyorsunuz. her aramamızda saçma sapan konular.. çok şükür bitti, inşallah tekrarlanmaz..

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
interneti çöplüğe döndürdüler bir de maharet gibi üstüne ödül veriyorsunuz. her aramamızda saçma sapan konular.. çok şükür bitti, inşallah tekrarlanmaz..

İnternetin çöplüğe dönmesinin sebebi bu tarz yarışmalar değildir. Sadece para kazanmak için açılan siteler, bu sitelere birer başlık ile birlikte onlarca etiket dolduran, içeriği olmayan konuları paylaşıma sunan insanlardır. Google'a araba yazdığımda karşıma araba oyunları siteleri çıkıyorsa, bu Goggle algoritmasının olduğu kadar, oyun sitelerinin araba kelimesinde yapmış olduğu etik olmayan çalışmaların yüzündendir.
Bu düzenlenen yarışma, ödül dağıtıcılarının olduğu kadar, yarışanların da karınadır. Yarışma duygusu, rekabet, heyecan, tecrübe vs.. Bu gibi özellikleri kazanıyoruz. Eğer sizin daha iyi bir öneriniz varsa buyrun söyleyin.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
2002 yılından itibaren bu tarz yarışmalar geçirilmektedir. Bu yarışmaları herkes sever. Matt Cutts (Google web spam ekibinin başkanı) bu tür yarışmalar için anlamsız kelimeler yerine gerçek kelimelerin kullanılmasının doğru olacağını söyler ve yarışmacıların kullandıkları teknikleri görmek açısından bu yarışmaları takip ettiğiini belirtir. Google ve diğer arama motorları kendilerini bu sayede geliştirmektedirler. Ayrıca, yarışmaya dahil olan kişiler de hangi tekniklerin işe yaradığı konusunda tecrübe edinirler.

Geçmişten günümüze bu tarz yarışmaların en çok tartışılan tarafı ise spam link tekniklerinin kullanımıdır. Evet bu doğrudur. Gerçi tamamen white hat teknikleri kullanarak da zaman zaman yarışmaların kazanıldığı geçmişte konu oldu. (burada) Kendi tekniklerinizi test etmek söz konusu olduğunda bu yarışmalar en iyi yoldur.

Spam ve çöplük konusuna gelindiğinde ise bana göre sözlük tanıtımı satın almak da spam dir. Link değişimi, tanıtım yazısı satın almak, forum tanıtımları yapmak, makale tanıtımları, çoklu dizin kayıtları, otomatik programlarla backlink almak, manuel olarak çok sayıda paravan oluşturup backlink almak..... Sayamayacağımız kadar kullanılan teknikler hepsi web spam kapsamına girmektedir. SEO yarışması olsun veya olmasın siz hepiniz bunları zaten yapıyorsunuz. Yapmıyorum diyen kişi sayısı sınırlıdır....

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Sandbox yedik ;(

Misafir'in desteklediği kişinin birinci olmamasına imkan yoktu zaten :)

Ne yalan söyleyeyim ilk başlarda aldığınız spam forum linklerini beğenmemiştim. Neyse ki filtre yemeden atlattınız. İlk günler sonrası çalışmalarınız güzeldi.
Nazik mesajınız için teşekkür ederim. Fakat gerçek başarı organik hiti son ana kadar kasmamız oldu. Site baştan sanda girdi organikle tutundu. Organik kesilince bitti. :) Seo yarışlarında organik hitin gücünü görmemizi sağlayan bir yarış oldu. Aslında şans+organik karışımı bir sonuç oldu. Bende tam anlamadım.

Birinci sonuncu, sonuncu birincide olabilirdi (organik hit olmasaydı) Bence asıl hakeden xclever idi. Hep hakeden alamıyor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Arkadaşlar,
Lütfen tüm ödül kazanan arkadaşlarımız ödüllerini almak için [email protected] adresine şablona uygun şekilde bilgilerini göndersinler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5