İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İddaa ediyorum firefox'u unutacaksınız

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

FİREFOX KULLANICISI OLAN ARKADAŞLARA FİREFOX'U UNUTTURACAK VE HATTA İDDAA EDİYORUM AH KAFAM DEDİRTECEK TEK ÇÖZÜM İŞTE

-ÖZELLİKLER-
Sekmeli Tarama
Tüm web sayfaları rahat gezinmeniz için ana pencere içinde sekmeler olarak dizilir.

Tüm genel işlemleri sekmelerin Sağ Tuş Tıklama Menüsünde bulabilirsiniz.

Fare Hareketleri
Sağ fare tuşunu basılı tutun ve Geri, İleri, Yenile ve Sekmeyi Kapat gibi genel özelliklere ulaşmak için hareketleri gerçekleştirin.

Kendi fare hareketlerinizi Ayar Merkezinde ayarlayabilirsiniz.

Maxthon Akıllı Hızlandırma
Sık ziyaret edilen web sitelerinizin gezinme hızını arttırın.

Ve Süper Hızlandırma Kipi bile gezinme hızını arttırabilir.

Sihirli Doldurma
Basit bir tıklamayla Sihirli Doldurma ile tüm formlarınızı doldurun. Hemen hemen birçok alanı otomatik olarak tanıyabilir.

İlerki kullanımlar için aynı zamanda form bilgilerini kaydedebilirsiniz.

Bildirim Okuyucusu
Gömülü Bildirim Okuyucusu sayesinde bildirimlere abone olmak, RSS 0.9/1.0/2.0 ve Atom 0.3/1.0 bildirimlerini okumak için diğer yazılımları kurmak zorunda değilisiniz.

Bildirime abone olmak için Adres Çubuğundaki Bildirim simgesine tıklayın veya URL'yi Aboneliklerim yan çubuğuna sürükleyip bırakın.

URL Kod Adları
Sık kullanılan web sitenize bir isim verin ve sonra Adres Çubuğuna basitçe o ismi yazarak siteyi ziyaret edin.

URL Kod Adını, sekmenin Sağ Tuş Tıklama Menüsü yoluyla ayarlayabilirsiniz.

Yardımcı Uygulamalar
Maxthon içinde programlarınızın kısayolunu ekleyebilirsiniz ve tek tıklama ile başlatabilirsiniz.

Maxthon Tarayıcısı ile başlatmaya ve kapatmaya dahi programları ayarlayabilirsiniz.

Reklam Avcısı
Reklam Avcısı etkili biçimde Açılır Pencereleri durdurarak ve Web Reklam İçerik bloklarını kaldırarak web sayfalarını temizleyebilir.

Sağ Tuş Tıklama Menüsünde "Sayfa İçeriğini Engelle..." komutu ile süzgece içerik bloğunu ekleyebilirsiniz.

Web Koklayıcısı
Web Koklayıcısı çevrimiçi video web sitesindeki FLV görüntü dosyalarının gerçek URL'lerini bulmanıza yardım edebilir.

Aynı zamanda iletide hangi dosya türünün koklanacağını ayarlayabilisiniz.

Donma Önleyici
Sekmeli Tarama Kipinin ortaya çıkması ve web sitelerinde Ajax Teknolojisinin kullanımının artması gezinirken sık donmalara sebep olabiliyor. [Deneme]

Maxthon Tarayıcısı bu sorunu çözmek için daha akıcı bir şekilde sörf yapmanızı sağlayan yeni bir teknoloji geliştirdi.

Süper Sürükle ve Bırak
Anahtar kelimeleri Adres Çubuğuna yazın ve aramayı gerçekleştirmek için Enter tuşuna basın. Veya basitçe fareniz ile anahtar kelimeyi sürükleyip bırakın.

Ctrl tuşuna basılı tuttuğunuzda resime tıklayınca, tıkladığınız resim belirlemiş olduğunuz klasöre kaydedilecektir.

Geri Alma Listesi
Yanlışlıkla sekmeyi mi kapattınız? Geri Alma Listesi ile her zaman geri alma şansınız vardır.

Geri/İleri Geçmişi aynı zamanda Geri Alma Listesinde saklanır. Yanlışlıkla bir sekmeyi kapattığınızda panik olmanıza gerek yoktur.

Çevrimiçi Sık Kullanılanlar Hizmeti
Sık Kullanılanlar içeriğinize Maxthon Çevrimiçi Sık Kullanılanlar Hizmeti ile heryerden ulaşın.

Şifrelenmiş bağımsız Sık Kullanılanlar dosya biçimi, paylaşılan bilgisayardaki gizliliği korumanızda size yardımcı olabilir.

Süper Proksi
Internet'e HTTP, HTTPS, Socks4, Socks4a, Socks5 proksi sunucuları ile bağlanmanızı sağlar, aynı zamanda kimlik denetimi gerektiren proksileri destekler.

Maxthon Tarayıcısı Gelişmiş Proksi Kuralı ayarı sayesinde proksiler arasında otomatik olarak geçiş yapabilir.

Web Çubuğu
Bu küçük araç çubuğu gezinmenize yardım eden, kolayca açıp kapatılabilen birçok küçük özelliği sağlar.

URL Tuşu
Bir ya da daha fazla web sayfasını sadece bir tuş ile açın. Benim gibi tembel adamlar için çok uygun :p

Tuş ve URL listesini Ayar Merkezinde ayarlayabilirsiniz.

Ekran Görüntüsünü Yakalama
Tam Ekran, Seçili Alan, Seçili Pencere ve Sayfa İçeriği görüntüsünü resim olarak yakalayın.

Resmi Panoya kopyalamaya veya bir dosyaya kaydetmeye ayarlayabilirsiniz.

SİZDE HEMEN EDİNİN VE DEDİKLERİMLE KARŞILAŞTIRIN. LÜTFEN BİRKEZ DENEYİN İNANIN Kİ PALAVRA SIKMIYORUM. VE GÜVENLİ ADRES:

http://www.maxthontr.com/download.htm

Edit:Süper yenilikler var. İnanın ki IE'nin yerini bile doldurur derecede. Firefox manyağı olacak derecedeki insanlar lütfen olumsuz yorum yazmasınlar. Dikkate bile almam. Zaten görünen köy kılavuz istemez. Lütfen birkez deneyin.

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden bu kadar reklamını yaptın anlıyamadım bir çıkarmı var yoksa bu tarayıcı mükemmel, kusursuz özelliklere sahipde seni kendindenmi geçirdi anlıyamadım doğrusu ?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
maxthon bir tarayıcı değil. ie motoru kullanan bir add-on. ie deki tüm güvenlik zaafları açıklar ve hatalar o motoru kullandığı için mevcut. Bu yüzden firefox kullanmış birinin unutup kullanması bence zor.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
maxthon bir tarayıcı değil. ie motoru kullanan bir add-on. ie deki tüm güvenlik zaafları açıklar ve hatalar o motoru kullandığı için mevcut. Bu yüzden firefox kullanmış birinin unutup kullanması bence zor.

aynen katılıyorum biz firefox a aşığız

Tuyra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maxthon'u yıllar önce kullanmıştım. Hiç de abarttığın gibi değil.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Adi geçmişken sitenin adresinide ekleyelim http://www.maxthon.com/
Firefox ile aynı kulvarda olmasalar bile IE kullanıcılarına artı özellikler katan bir program.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet'in dediği gibi yani bazı arkadaşlar IE'den farklı olduğu için Firefox'u Windows'ta kullanıyor. Aslında onu demek istedim. Artı yönü bence çok. Artı sitemde bulunan yazıyı bir arkadaş geçmiş galiba. Evet W3 standartlarında bir site oluşturmadım ve oluşturmayacağım. Herkes kafasına göre yasal zorunluk olmadıktan sonra böyle standartlar oluşturamaz.

Kimsede W3 standartlarını savunmasın yasal gerekçe olmadıkça. IE alt yapısını kullanan bir Blowser'dır. Ben zaten kendi alt yapısını oluşturan bir tarayıcı demedim sanırsam.

Arkadaşlar gerçekten babamın oğlu değil bu tarayıcının yapımcısı :) Yani nasıl düşünür yazan arkadaş anlayamadım.

Ben IE kullanan ama birçok tarayıcıyı denemiş olan bir kişiyim. Kendi alt yapısını kullanan tarayıcılar kendi kurallarını yapmaya ve artık kişilerin alıştıklarını değiştirmeye çalışanlardan farkı yok bence. Benim yine Microsoft'ta çalışan bir amca oğlu yada akrabam yok. IE'yi savunmaya gerek duymam. Çünkü bir numara bana GÖRE.

Bilmiyorum nasıl geldi ama sadece bilgilendirmek ve bir alternatif sunmak için yazdım. Evet biraz iddalı yazdım ama onunda kişilere hitaben dir. Bu tarzları yapanlar çok oldu sanırım :)

Neyse gerçekten Firefox aşıkları olabilir ama sonsuza kadar hiçbirşey yolunda gitmez. Bana göre bir modaydı ve belkide çok yakında bitecek. Belki Microsoft bile batabilir.

Ne diyeyim. Allah herkesin gönlüne göre verin. İnşallah Webmasterların yüzü güler. Benim sitem Firefox gibi tarayıcılarda görünmüyor ama çözümü sadece bizlerden bekleniyor. Oysaki şu inada binen konuyu artık çözmeleri gerekir.

Artı ben Firefox'u kötülemiyorum ama yani alternatifsiz de hiç birşey kalmasın. Biliyorsunuz TTNET tek olduğu sürece biz en pahallı internet faturası ödeyen ülkelerden biri olmaya yine devam edeceğiz.

Umarım anlaşılmışımdır.

İyi Çalışmalar...

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
w3 bi tane browser yapsın herkes onu kullansın.Tasarım derdimizde bitsin hangi browser daha iyi derdide

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben açıkası ie yada Firefox'dan başkasını kullanmam güvenmem :) Opera da bir ihtimal..
Ama açıkcası bende Firefox'u seviyorum, hele birde şu Tema değiştirmeyı oalyını yenı farkettım kullanaları aylar olmasına rağmen o özelliği çok beğendim :)

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet tema gibi çok özelliği var ama bilgisayarı ağırlaştırmaktan başka bir derdi yok. Bu nedenle değilde tüm siteleri açmadığı için bazende IE tarzı W3 ve diğer standartların hepsini yorumlayabilen bir tarayıcı kullanın bence. Ziyaret ettiğiniz sitelerin çoğunda eksik yüklenme dahi olanbilir Firefox'la.

trtint

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firefox mu pufff. kalsin. 4 yildir maxthon kullaniyorum. bu kullanis kolayligi hic birinde yok.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
firefox un yorumlayamadığı birşeyi ben görmedim açıkçası ? Kodları doğru düzgün bir şekilde yazınca herşey başarılı bir şekilde hatasız yorumlanıyor...Kaldı ki ie nin javalarda gösterdiği aptalca süren düşünme sn. leri beni çileden çıkarıyor.
Kod yorumlama konusunda firefox doru olanı yapıyor, ie ise çoluk çocugun yazdığı kodları "haa bu adam bu işi bilmiyo heralde böyle yapmıştır" diye yorumlayan bir browser.
Browserlar arasında delicesine bir araştırma yapıp bu sonuca ulaşmış değilim tabiki, ancak yazdıgım tonla css kodunda karşılaştığım problemlerin neticesi hep bu yönde oldu...
Kısacası firefox bana css gerçeğinin ne oldugunu anlatmış oldu.
Bilgisayarı kasma olayına katılıyorum. Allahtan makinam çok sağlamda kasmıyorum. Tek eksisi gözümde bu.

Makawork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Surat olarak etkileyici ama eklenti yonunden Firefox'un tahtini sallayabilecegini zannetmiyorum.

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ara ie'nin W3 standartlarina uymamasini destekleyenlere de bir haberim var. IE 8 versiyonunda W3 standartlarinin desteklenecegini ve ona uyacagini okudum. Eninde sonunda bir standart'a uyulmasi gerekiyordu, ie'nin de W3'ü kabul etmesi ve kendi standartlarinda diretmemesi olumlu bir gelisme.

desperado64

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ara ie'nin W3 standartlarina uymamasini destekleyenlere de bir haberim var. IE 8 versiyonunda W3 standartlarinin desteklenecegini ve ona uyacagini okudum. Eninde sonunda bir standart'a uyulmasi gerekiyordu, ie'nin de W3'ü kabul etmesi ve kendi standartlarinda diretmemesi olumlu bir gelisme.

bu defa ie doğru olanı yapmış, ff kullanıcısı olarak ie bu adımını bu defa destekliyorum hem güvenlik açısından hemde sitelerin kodlarının doğru okunması açısından iyi olmuş.....madem w3 standartlarını kabul edecekler o zaman bunu güncelleştirmelerle ie nin eski sürümlerine de uygulamalrı lazım ki webmasterlerin işinide kolaylaştırsın.......çünkü herkes ie nin son sürümlerini kullanmıyor....

ronaldo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uzun zamandır opera kullandım. uzun zamanda opera kullancam. ufak birkaç eksiği var ama opera değişilmiyo

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet'in dediği gibi yani bazı arkadaşlar IE'den farklı olduğu için Firefox'u Windows'ta kullanıyor. Aslında onu demek istedim. Artı yönü bence çok. Artı sitemde bulunan yazıyı bir arkadaş geçmiş galiba. Evet W3 standartlarında bir site oluşturmadım ve oluşturmayacağım. Herkes kafasına göre yasal zorunluk olmadıktan sonra böyle standartlar oluşturamaz.

Kimsede W3 standartlarını savunmasın yasal gerekçe olmadıkça. IE alt yapısını kullanan bir Blowser'dır. Ben zaten kendi alt yapısını oluşturan bir tarayıcı demedim sanırsam.

Arkadaşlar gerçekten babamın oğlu değil bu tarayıcının yapımcısı :) Yani nasıl düşünür yazan arkadaş anlayamadım.

Ben IE kullanan ama birçok tarayıcıyı denemiş olan bir kişiyim. Kendi alt yapısını kullanan tarayıcılar kendi kurallarını yapmaya ve artık kişilerin alıştıklarını değiştirmeye çalışanlardan farkı yok bence. Benim yine Microsoft'ta çalışan bir amca oğlu yada akrabam yok. IE'yi savunmaya gerek duymam. Çünkü bir numara bana GÖRE.

Bilmiyorum nasıl geldi ama sadece bilgilendirmek ve bir alternatif sunmak için yazdım. Evet biraz iddalı yazdım ama onunda kişilere hitaben dir. Bu tarzları yapanlar çok oldu sanırım :)

Neyse gerçekten Firefox aşıkları olabilir ama sonsuza kadar hiçbirşey yolunda gitmez. Bana göre bir modaydı ve belkide çok yakında bitecek. Belki Microsoft bile batabilir.

Ne diyeyim. Allah herkesin gönlüne göre verin. İnşallah Webmasterların yüzü güler. Benim sitem Firefox gibi tarayıcılarda görünmüyor ama çözümü sadece bizlerden bekleniyor. Oysaki şu inada binen konuyu artık çözmeleri gerekir.

Artı ben Firefox'u kötülemiyorum ama yani alternatifsiz de hiç birşey kalmasın. Biliyorsunuz TTNET tek olduğu sürece biz en pahallı internet faturası ödeyen ülkelerden biri olmaya yine devam edeceğiz.

Umarım anlaşılmışımdır.

İyi Çalışmalar...

Hayatinda kac tane ulke gezip gezdigin ulkelerde ne kadar internete baglandigini bilmiyorum o yuzden yazdiklarimi uzerine fazla alma ama asil meslegim geregi 85 civari ulke gezdim yaklasik 5 tanesinde Turk Telekomun Turkiye'ye sagladigi kalitede ve fiyatlara yakin internet ile karsilastim diger 80 ulkeyi saymiyorum bile cunku onlarin baglandiginin internet degil insanin kendine iskence cektirmek icin baglanilan biyere connect oldugunu dusunuyorum o yuzden hic merak etme bedava fiyata cok kaliteli internetimiz var verdigin para helaldir ve tum ulkemiz kullanicilarina hizmet olarak donmektedir.Turk Telekom dan hic bi cikarim yoktur aklina takilanlara basta soliyim :) kulakta dolma sozlere fazla takilmayalim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5