İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google DemoSlam Nedir? Ne işe Yarar?

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
googledemoslam.png

az evvel google.com'a girip arama yapacaktım ki, arama çubuğunun altına bir link koymuşlar. pek birşey anlamadım, youtube'tan videolar falan dönüyor. birisini seçiyorsunuz, sonra başka bir video çıkıyor..
yoksa daha önceden var mıydı da, benim mi yeni haberim oldu :ağla:
buyrun.. http://www.demoslam.com/

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Google, bu hafta içinde yeni bir servis daha açtı. Adına da Google Demo Slam dedi. Ne olduğu tam anlaşılmadı ama site çarşamba günü yayına girince bu siteyi takibe alanlarda minik bir tebessüm oluştu. Biz de ancak Google Demo Slam’i bu haftasonu kaleme alabiliyoruz.

Hikaye şöyle: Google, Chrome için bir dizi reklam hazırlamıştı ve Youtube’a koymuştu. Bu reklamları yazımızın sonunda görebilirsiniz. Oradaki ana tema, Chrome tarayıcısının ne kadar hızlı olduğunu espirili deneylerle göstermekti. Klavyenin enter tuşuna türlü taklalar attırılarak basılmasıyla bilgisayar ekranında gelen arama sonuçlarındaki hız ile o taklalardaki ilginç deneyler mukayese ediliyordu.

Orijinal adı Google Chrome Speed Testleri (Google Chrome Hız Testleri) olan bu reklam serisinde örneğin bir tuzluk serbest düşmeyle farenin üzerine bırakılıyor ve fare Chrome içindeki Google sayfasında aranacak kelime için “Arama” butonuna basıyor, o sırada aynı mekanizmaya bağlı bir patates, bir deney tüpü içindeki patlamayla birlikte patates dilimleyicisine fırlatılıyordu. Sonuç mu? Kendi gözlerinizle görün. Patates, daha 1 saniye bile geçmeden dilimlenirken (parçalanırken) ekranda Chrome tarayıcıda arama sonuçları beliriyordu.

Google Demo Slam ise bu yaratıcılığın benzerlerini aynı konsepte olmasa da, bizlere yaptırma amacı taşıyor. Her hafta Google’ın seçilmiş servislerinden birinin uygulamalı bir demosunu video olarak kaydedin, Youtube’a yükleyin ve oylamaya katılın. Finale kalan yaratıcı videolar her hafta bu sayfada tüm dünyadan kullanıcıların oylarıyla yarıştırılacak. Eğlenceli ve yaratıcı bir promosyon.

Bir önceki haftanın kazanan videosu Rushmore dağını taklit eden bir grup gencin, yüzlerini kaya rengine boyayarak takındıkları Rushmore manzarasının Android’li bir telefonun “Konum hatırlama” özelliği ile Rushmore dağı olarak algılanmasını konu alan yaratıcı bir çalışma olmuş.

Kaynak ; Tıkla ve git kaynağa

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@beceriksiz_acemi : tşk bilgilendirdiğin için.. rushmore dağı, harbiden iyiymiş..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5