İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Browser Chrome (Krom) çıkardı

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
o zaman google bir browser değilde, saklı bir şekilde aslında program arayüzü çıkartmış demek daha mantıklı gibi...Çünkü bu demek oluyorki google aps ları kullanan üyeler ileriki istatistiklerde bu aps lara olan bağlantıları chrome aracılığıyla arttıkça (ki bunu destekleyecek çeşitli uyarı mesajları göreceğiz: chrome kullanarak bu tabloyu daha zengin yapabilirsiniz gibi) bu tamamen bir program havasında olacak...
4-5 yıl sonunda aps ları yoğun kullananlar FF ya da ie ile bağlanınca bir takım özellikleri göremeyecekler (çeşitli activex ler falan olacaktır kesinlikle) mecburen chrome kullanacaklar ardından başka şirkette ortaya çıkıp google tekel oluyor diye feryat edecek ve şu an google şakşakçılarıda o adı bile belli olmayan firmayı tutacaklar :D...

oruç bana fena vuruyo olumsuz oluyorum sanırım :p

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Koskoca google çıkarta çıkarta güvenlik hatalı bir browser mi çıkarmış?
İE, FF Opera birer bmw mercedes aracı ise, Krom'un uzay mekiği havasında olmasını bekliyordum

@venom Yok senin canın sıkılıyor venom kardeşim,
Git arkadaş fln bul kendine, gez dolaş...

:) oruç başıma vurmuş

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o zaman google bir browser değilde, saklı bir şekilde aslında program arayüzü çıkartmış demek daha mantıklı gibi...Çünkü bu demek oluyorki google aps ları kullanan üyeler ileriki istatistiklerde bu aps lara olan bağlantıları chrome aracılığıyla arttıkça (ki bunu destekleyecek çeşitli uyarı mesajları göreceğiz: chrome kullanarak bu tabloyu daha zengin yapabilirsiniz gibi) bu tamamen bir program havasında olacak...
4-5 yıl sonunda aps ları yoğun kullananlar FF ya da ie ile bağlanınca bir takım özellikleri göremeyecekler (çeşitli activex ler falan olacaktır kesinlikle) mecburen chrome kullanacaklar ardından başka şirkette ortaya çıkıp google tekel oluyor diye feryat edecek ve şu an google şakşakçılarıda o adı bile belli olmayan firmayı tutacaklar :D...

oruç bana fena vuruyo olumsuz oluyorum sanırım :p

Bence de aynen öyle olacak ;) Eline sağlık. Dünya böyle ama zaten...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yükledim,şuan için bir sorunla karşılaşmadım.Bir süre deneyelim bakalım...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umarım bu da Google Talk gibi unutulmaz.
Mozilla tabanlı bir tarayıcı galiba bu da mozilla ile bir anlaşma yapılmış hissi veriyor.
Daha kullanılabilir olması için skin, plugin desteği vs gerekiyor.
Şimdilik daha bebek olduğu için biraz beklemekte fayda var.

Bu bana Firefox'un ilk halini(v1.0) anımsattı. :)
Hayırlı olsun.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Umarım bu da Google Talk gibi unutulmaz.
Mozilla tabanlı bir tarayıcı galiba bu da mozilla ile bir anlaşma yapılmış hissi veriyor.
Daha kullanılabilir olması için skin, plugin desteği vs gerekiyor.
Şimdilik daha bebek olduğu için biraz beklemekte fayda var.

Bu bana Firefox'un ilk halini(v1.0) anımsattı. :)
Hayırlı olsun.

GTalk Jabber altyapısında olduğu için pek tutulmadı... :) Zaten Google kendi özel pluginlerini yapmak için böyle bir tarayıcı sürmüş piyasaya..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ya ben fikrimin arkasındayım ve diyorum sırf bende yaparım diye piyasa kızıştırması bence yaptı bunu. Eger yeni bir ürün cıkartıyorsan suanki hizmet veren ürünlerin üst üst katı bir görsellik ve çalışma sistemi ile donatılmış bir sistem yaparsın ve diger ürünleri sollarsın. Bunlar sanırım google acarkende dandikti bak şimdi dev oldu misali çalışıyor.

Ama eski günler yok artık rakip firma cok her gün geçmek için paralar döküyorlar. Google bu browser bence bilgi toplama amaçlı yaptı çünkü en fazla ie kullanıldıgı için bilgi db en büyük firma o şuan öyle görünüyor kim nereye giriyor ne kadar kalıyor vsss.

Google sanki acelesi varmış gibi cok basitce bir şey yapıp her dile cevirip piyasaya sürmüş ya bizdemi sorun yoksa onlardamı acaba diyorum yabancılar hep böle sadelikten hoşlanıyorda başka ülkeler süslüpüslü şeyimi seviyor acep diye düşünüyorum :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya ben fikrimin arkasındayım ve diyorum sırf bende yaparım diye piyasa kızıştırması bence yaptı bunu. Eger yeni bir ürün cıkartıyorsan suanki hizmet veren ürünlerin üst üst katı bir görsellik ve çalışma sistemi ile donatılmış bir sistem yaparsın ve diger ürünleri sollarsın. Bunlar sanırım google acarkende dandikti bak şimdi dev oldu misali çalışıyor.

Ama eski günler yok artık rakip firma cok her gün geçmek için paralar döküyorlar. Google bu browser bence bilgi toplama amaçlı yaptı çünkü en fazla ie kullanıldıgı için bilgi db en büyük firma o şuan öyle görünüyor kim nereye giriyor ne kadar kalıyor vsss.

Google sanki acelesi varmış gibi cok basitce bir şey yapıp her dile cevirip piyasaya sürmüş ya bizdemi sorun yoksa onlardamı acaba diyorum yabancılar hep böle sadelikten hoşlanıyorda başka ülkeler süslüpüslü şeyimi seviyor acep diye düşünüyorum :)

Tabi ki bilgi toplama amaçlı yaptı. Kendi sitelerinde nedenlerinde de yazıyor. Fakat şöyle de birşey var. Adres çubuğu hizmetini geliştirerek mesela paris hilton yazmaya başlayınca google'da "paris hilton oyunları" gibi şeyler aratma seçenekleri çıkmaya başladı. Vs Vs google'ın birçok eklentisiyle de böyle birleşince bence bu tarayıcı Microsoft'un "MSN Explorer" dan çok daha kaliteli ve güzel bir sistem olabileceğe benziyor...

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Kurulum başarılı ancak uygulama çalışmıyor ve hata da vermiyor. Direkt kapanıyor. Üstelik uninstall'da çalışmıyor. Sisteme yapıştı kaldı. Event'e log'da atmıyor. GoogleUpdate.exe task'e yapışıp kalıyor. Her beta yüklemesinde bi daha yüklemek mi tövbe diyorum. Hep aynısı başıma geliyor.

Burada yapılan yorumlara bakarak daha pişmesi gerektiği hissine kapıldım. En azından benim için release olana kadar beklemek gerekiyor.

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Firefox değilde, safari çakması duruyor.

About kısmında

Resmi Derleme 1583
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/525.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/0.2.149.27 Safari/525.13

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende çok beğendim, ve oldukça hızlı, operanın sayfa güncelleme sorunu yüzünden sevmiyordum, bu çok iyi oldu, şuan renk seçimi yok ilerde oda olur inş.
love google :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

frmxp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dün ne oldu öyle iyice kastım bu choremeyi sonra şöyle bir hata verdi

Eyvah ! Google Choreme Kilitlendi diye uyarı penceresi çıktı koptum :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5