İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

e kusura bakmayın ama çüş yani !

M

M@latyæsporlu

Misafir
d o p d o l u . n e t in webmasteri aramızda kendisine iletelim bu ne yav

sitesine girince bu çıkıyor popup olarak

http://www.d o p d o l u . n e t/personal-loan.htm

yani kardeşim çüş demeyelim de ne diyelim yav

browsere yazın bu d o p d o l u .net iyinette yasaklı olduğundan browsere üstteki yazıyı yazın adam popup olarak açıyor üstelikte loanda tık başı ortalama 20 $ civarı veriyor...

C

c4®

Misafir
=>
Hile yapması ilgilendiriyor ; turkcerap ..
Hile yapan babanın oğluda olsa taviz veriyorsan ; sende hile yapmışsındır yada / yapacaksındır. Ben bunda başka bir anlam göremiyorum.
=>
Google o kadar salak değil ; pop-upla açılan bir siteden bir tıka 20$ vercek kadar ;
Neden mi ?
1) Ziyaretçiler popla geliyor..
2) Ziyaretçilerine hepsi Türk dil İngilizce ..
3) İçerik zaten internette var olan bir içerik ve tek sayfalık..

turkcerap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kimseye zorla tıklatmıyor o reklamlara bu 1
googlede pop up acmak yasaksa acık site kalmaz

ben 1 siteden pop up trafik alsam google banlayacakmı beni?

C

c4®

Misafir
@turkcerap ;
dar gözlükten bakma geniş bak ; kendini düşünme sırf ; oraya personal loan konusu ile ilgili reklam veren ; mutlaka bir geri dönüş istiyordur.
Site güzellerle ilgili yani hafif eg-zotik içerik var ; geneldede bu konu ile alakası olmayan insanlar ; günde 200 tık oranına ulaşsa ; ayda yılda 1 kişi ancak geri dönüşü gerçekleştirir.
Senin siten türkçe / google adwords kullanıp reklam veriyorsun ; google senin reklamını ingilizce sitelerde gösteriyor ; Gelen ziyaretçiler ana len bu ne böyle diyip sitenden çıkıyor ; çünkü dilini anlamıyor ; Sen bir daha ADwords kullanırmıydın ?
Bu gibi olaylar ; Türkiye 'nin itibarını düşürüyor.
Bu basbaya hile buna karşı çıkan ya ; hiç bir şeyden anlamıyordur ; yada işine geliyordur.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
1) Ziyaretçiler popla geliyor..
bildiğim kadarıyla bu yasak değil.

2) Ziyaretçilerine hepsi Türk dil İngilizce ..
google giren ziyaretçilerin hangi ülkeden olduklarını ve dilini bilerek reklam seçimi yapıyor ve buna göre gösteriyor. Çoğunluk Türk ziyaretçisi ise çıkan reklamlar 20$'lık reklamlar değildir.

3) İçerik zaten internette var olan bir içerik ve tek sayfalık..
İnternetteki bir çok içerik, birçok sitede var.

belki yapılan davranışı hoş karşılamıyor olabilirsiniz fakat kurallara aykırı bir şey göremiyorum ben.

C

c4®

Misafir
Ya diyorum zaten üstteki mesajımıda okuyun lütfen ;
tık başına 20$ vermez.
Bir kere en başta hangi IP 'den girildiği o IP 'nin hangi ülkeye ait olduğu işletim sistemindeki dil seçimi önemlidir ; ama bence hiledir.

turkcerap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kurallara aykırı degil

En azından iframe ile reklam acmaktan iyidir su an bende yabancı 1 site acsam onu tr deki trafigimden beslerim

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence apaçık kurallara aykırı
bi kere reklam oranı içeriğin üçte birini geçemez
ayrıca adamlar elli yerde diyor sırf adsense için hazırlanmış sayfalar hile sayılır

popup ve diğerleride yasaktır
aynen yapıştırıyorum
Reklam Yerleşimi
Her web site sayfasında çoklu reklam birimleri gösterilebilir, fakat hiçbir reklam birimi diğer reklam biriminde yer alan reklamı içeremez. Tek bir sayfada iki veya daha fazla aynı reklamın gösterilmesi çifte gösterime girer ve Google tarafından desteklenmez.
İçerik tabanlı olmayan hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez. Bunlara hata, giriş, kayıt, teşekkür veya karşılama sayfaları dahildir.
Hiçbir park edilmiş alan adında, pop-up’ta, pop-under’da veya e-postaya Google reklamları veya Google arama kutusu gösterilemez.
Sayfa içeriğiyle ilgili olsun ya da olmasın, sadece reklam gösterimi için hazırlanmış hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.
Sayfa bileşenleri reklamların herhangi bir kısmını kapatmamalı ve metin, adres gibi reklam bileşenlerinin renkleri görünür olmalıdır.

-------------------------------------

site içeriği kısmındaki
"Site navigasyonunu etkileyen, Google reklamlarını kapatan, kullanıcı seçeneklerini değiştiren veya indirilmesi gereken pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencereleri. Oturum başına 5 taneyi aşmadıkları sürece diğer pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencerelerine izin verilebilir"
bu madde kafanı karıştırmasın bu sitenin genel yapısı ile ilgili

açılan pop up içinde reklam koyamazsın.

google er geç kapatır bu hesabı ama kurunun yanında zamanla yaşta yanar....

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu pop-up olayı büyük merak konusu,
benim sitemden bir küçük sayfa yapıp içeriksiz bunu pop-up olarak açmam tabii ki yasak onu anladım.
peki başka bir sayfaya pop-up reklam vermek yasak mı?

http://www.maxtr.com misal ayrı yerlerden pop-up reklam aldığım oldu. ve anasayfamı pop-up olarak açtırdım sayfadan bu yasak mı?

iyi bir yorum bekliyorum..

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ReferXchange: öyle bir şeyin olduğunu sanmıyorum. Oradan benim anladığım, popup açarak google reklamının yayınlanmasının yasak olduğu. Onun dışında popup açılan sitede pekala reklam gösterilebilir.

Ben o verilen loan ile ilgili sayfada hile göremiyorum. Fakat Google Adsense için içerik hazırlanması olayına çok sıcak bakmıyor, bu kesin bir gerçek.

http://www.mp3indir.net/earn-money-hotels.html
http://www.mp3indir.net/earn-lotsof-money.html

bu sitelerdeki olay ise yasak, çünkü sitede içerik yok sadece reklam gözükmesi için kelimeler girilmiş

A

altar

Misafir
ya belki düz mantıkla düşünüyor olabilirim ama sonuçta popup'ta açılsa, biz zorla tıklayın demiyoruz ki, eğer ilgisini çekerse tıklar, ki bence doğrusuda budur.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pop up kesinlikle suç değildir. çok düz bir mantıkla sevmediğiniz siteleri pop up açarak adsense'den banlanmalarını sağlayabiliyor olabilirdiniz. ama böyle bir şey olmaz.

ayrıca ingilizce reklamların tr reklamlarla farklı bir getirisi yok ( tr sitelerde ).

yani boşa kürek çekmek gibi bir şey bu arkadaşların yaptıkları.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiçbir park edilmiş alan adında, pop-up’ta, pop-under’da veya e-postaya Google reklamları veya Google arama kutusu gösterilemez.

showtv.com o zaman yasaklari deliyor park eidlmis alanda adsense var

sitenizde baska yere pop up acmak yasak degil
yasak olan sitenizden adsense reklamina pop up acmaktir

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu tür şeyler yüzünden reklam verenlerin beklentileri karşılanamayacak ve reklam vermek istemeyecekler. google yeni bir istihdam yarattı ve şu an çoğu kişiye yoktan gelir sağladı. şimdi bizler bunu istismar ediyoruz. ya türkiye ban yiyecek ya türk reklam verenler reklam vermeyi istemeyecek vb.

kalite herşeydir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5