İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Apple'ın Vazgeçilmezi Şimdi Windows'ta

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Apple kullanan var mı bilmiyorum ama varsa bilenler bilir ki Safari vazgeçilmezdir. Güvenlik olsun, hız olsun konforlu sörf imkanı tanır. Şimdi ise son zamanlarda bir atak ile Windows'ta da çalışır hale geldi ve denedim çok güzel. IE'den tek farkı Firefox gibi W3 standartlarına uymaya çaba gösterdi. Yani tüm sitelere erişim biraz zor. Ama W3 sitelerine erişebilirsiniz.

Saygılarımla;
Oğuzhan FELEK

www.apple.com.tr

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ücretsiz.. ama firefox kullanıcılarına biraz zorluk çıkartıyor.. bi süre önce yükleyip denemiştim.. özellikle tab kapatma tuşunun solda olması ve bazı kısayol eksiklikleri bu sorunu yaratan sebeplerden bazıları.. biraz uzun süre oldu unuttum yaşadığım sorunları.. ama güzel bir alternatif.. sitesinde diğerleriyle hız karşılkaştırması yapılmış.. özellikle javascriptlerde baya hızlı.. ayrıca arayüzü de klasik mac arayüzü.. o da artı bi özellikti benim için..
lafı uzatmadan;
http://www.apple.com/safari/download/

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kullanıyorum, çok memnunum. Tavsiye edebilirim..
Fakat firefox gibi eklentileri geniş değil, ufak tefek eksiklikleri de yok değil. Zamanla iyi olacağına inanıyorum. Performansı da ff ile yarışabilecek durumda. Sitesinden istatistiklerini inceleyebilirsiniz.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HITMAN gerçekten güzel bir anlatım yapmışsın ama Firefox'tan daha büyük bir şirkete ait ürün Safari. Yani zaten o çoktan beri vardı. Ama Windows'ta yoktu. Yani bu yarışta IE ile yarışır Firefox'u zaten gayeye almaz. Rakip olarak görmüyorlar zaten. Bir modaydı gelir geçer gözüyle bakıyorlar.

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şirket büyüklüğü bazında değil, gelişmişlik bazında ele aldım sadece. Firefoxta bulunan herşey Safari'de yok. Ama ben beğendim ve yüklediğim günden beri Safari kullanıyorum. :)
Umarım gelişir, daha kullanışlı bir hal alır.

Ek olarak sayfa kapatma tuşunun tablar üzerinde solda olması da bir değişiklik olmuş. Firefoxtan alıştık hep sağ tarafa. :)

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
safari yaramaz.. geçen ay denedim, eklentiler sorunlu, flashlar sorunlu v.s.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla işin açıkçası bende pek test etmedim. Bilmiyorum sorun var mı yok mu?

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firefox kullanıcıları pekte alışabilir diyemem ama gerçekten güzel bir tarayıcı.

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi güzel bi özelliğini daha hatırladım.. tek tuşla tabda iç açılan sayfaya dönebiliyorsunuz.. farklı bi özelliği de bu :D

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
HITMAN gerçekten güzel bir anlatım yapmışsın ama Firefox'tan daha büyük bir şirkete ait ürün Safari. Yani zaten o çoktan veri vardı. Ama Windows'ta yoktu. Yani bu yarışta IE ile yarışır Firefox'u zaten gayeye almaz. Rakip olarak görmüyorlar zaten. Bir modaydı gelir geçer gözüyle bakıyorlar.

görüş açınıza bakınca bir kaç cümlede ben sarfetmek istedim.
şirketin büyüklüğü ile ortaya çıkardığı ürünü arasında doğru orantı her zaman olmayabilir.
Bugün microsoft ürünü ie yi zorlayabilen firefox un arkasında kim var bir bakın bakalım ?
Acaba firefox da windows ile birlikte gelse hangisi daha çok kullanılma istatistiğine sahip olurdu?
Bugün halen ie kullanan kullanıcılar ya diğer tarayıcılardan haberdar değildir yada son kullanıcıdır.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır son sürümü denemedim. Ama son sürümden önce Türkçe dil seçeneği yoktu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5