İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tartışma SEO Yarışması Nasıl Kazanılır?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
SEO yarışması nasıl kazanılır ne düşünüyorsunuz bu konuda?

(not: heklinksiz yarışmalar üzerine konuşalım)

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Bu soruya verilecek cevap sadece seo yarışmalarını kazanmak için değil, genel olarak seo taktikleri olarak değerlendirebilir.
Bana göre 3 altın kural var. Eğer bir tanesi eksik olursa belli bir dönemde site çöküşe geçebilir. Bakın belli bir dönemde diyorum çünkü ilk başlarda yükselirsin sonra google bu eksikliği görür ve seni al aşağı etmeye başlar. O nedenle sürekli Özgün ve güncel olmalısın. Ve bunu backlink ile googlenin gözüne sokmalısın.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu soruya verilecek cevap sadece seo yarışmalarını kazanmak için değil, genel olarak seo taktikleri olarak değerlendirebilir.
Bana göre 3 altın kural var. Eğer bir tanesi eksik olursa belli bir dönemde site çöküşe geçebilir. Bakın belli bir dönemde diyorum çünkü ilk başlarda yükselirsin sonra google bu eksikliği görür ve seni al aşağı etmeye başlar. O nedenle sürekli Özgün ve güncel olmalısın. Ve bunu backlink ile googlenin gözüne sokmalısın.

Evet özgünlük, güncellik ve backlink bence de doğru ipuçları. Bir de altsayfayla katılmaya izin veren yarışmalarda sitenin yeterince "güçlü" olması. Bazı siteler birkaç backlinkle çıkarken bazılarına daha fazlası gerektiğini görebiliyoruz. posterous.com üzerinde bir konuşmamız olmuştu aslında :)

Var mı başka yarışma kazanıp bu konuda tecrübesi olan?

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
seo yarışması, seo yarışması düzenlenerek kazanılır. Çünkü kazanan hep düzenleyendir. (en büyük kazanç sahibi = düzenleyendir, ödülü kendisine bi şekilde verir demek istemedim)

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Backlinkle kazanilir.

Adamı vezir de eder rezil de. O nedenle sadece backlink demek doğru olmaz.
Ve şunu söylemekte fayda var sen 10 backlink kasarsın adam 1 tane kasar. Ama adam seni geçer. O zaman backlink cevabı suya düşmüş olur.

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamı vezir de eder rezil de. O nedenle sadece backlink demek doğru olmaz.
Ve şunu söylemekte fayda var sen 10 backlink kasarsın adam 1 tane kasar. Ama adam seni geçer. O zaman backlink cevabı suya düşmüş olur.

Eminim backlinkle derken sadece backlink sayısını kastetmemiştir. Hepimiz biliyoruz ki backlinklerin de bir kalitesi bulunuyor. Mesela aynı konsepte sahip sitelerden alınan bağlantılarla alakasız sitelerden alınan bağlantılar bir değil.

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Eminim backlinkle derken sadece backlink sayısını kastetmemiştir. Hepimiz biliyoruz ki backlinklerin de bir kalitesi bulunuyor. Mesela aynı konsepte sahip sitelerden alınan bağlantılarla alakasız sitelerden alınan bağlantılar bir değil.

Zaten burada yorum yapan kişiler backlink dediğimiz zaman nasıl link alınması gerektiğini hangisinin daha faydalı olduğunu bilmektedir. Şimdi tutupta aynı içerikli sitelerden link almalarını belirterek seo dersi vermeye gerek olmadığını düşünüyorum.

bomonti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hiç bir seo yarışmasına katılmadım benim vereceğim cevap klasik olacak ancak bu konuda bayağı uğraşmak zaman harcamak lazım sanırım özellikle backlink almak için;
1-Yazımızın özgün ve konu ile alakalı, akla gelebilecek sorularıda cevaplayan bir yazı olması
2-Yazının anahtar kelimesi Başlık ve Açıklamada ayrıca URL adında özellikle başlangıçta kullanılması
3-Yazıya imaj eklenmesi ve bunun adında da anahtar kelime geçmesi
4-H taglarının anahtar kelime varyasyonları geçecek şekilde mümkün olduğunca sıralamalı olarak tümünün kullanılması
5-Anahtar kelimelerin tekrarlamalardan kaçınılarak yapılması ve özellikle adwords keytools dan araştırılması, yada google aramada yazdığınızda otomatik oluşan listeden faydalanılması
6-Sitedeki yazınızı gerekirse bootlara ping letmek
7-Site adına, direk URL adına veya anchor text üzerinden Sosyal paylaşım platformları facebook, twitter, microsoft , yahoo veya google yardım formlarında veya konu ile ilgisi olabilecek sitelere üye olup, benzer konuları da araştırıp paylaşmak ve bu işlemleri belli bir zamana yayarak yapmak.
8-Rekabet yüzünden yazının bir önce yayınlanması

Şimdi bu denilenleri herkes az çok yapacak burada farkı yaratacak olan seçtiğiniz anathar kelime varyasyonlarını, sitenizin google değerlendirmesi ve aldığınız backlinklerin kalitesi olacaktır.

KingoSeo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne kadar çok kaliteli ve alakalı linkin varsa o kadar 1. olma şansın artar. her ne kadar google'ı bu konuda sevmesekte sorunun cevabı "backlink". Reis arkadaşın sitesinden
" Ya anla işte gece gece yorma beni. Bu arada seo=link imiş. Zaten dünyanın en büyük siteleri facebook ve yotube link kasarak büyüdüler ve her aramada üst sıralardadır. Güldürme beni asıl seo özgün projedir. r10 link mi kasıyor hayır. Googleye yağ çekmeyecen google sana yağ çekecek. Seo budur. "
aldım. Arkadaşın öncelikle seonun ne demek olduğunu anlamasını öneririm. Search Engin Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu. Senin mantığınla facebook ve bi arama motoru olan youtube, arama motorunda yükselmek istiyorlar ki bu ne kadar mantıklı :? Bu açıdan bakarsan gerçekten seonun "backlink" olduğunu görüsün ki bunu google söylüyor. işte link http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=35291

IrfanBAYOGLU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Backlink , özgün içerik, tanıtım yazıları, çapraz linkler, sade başlık anahtar kelimeler ve açıklama bunun gibi şeylerle googleda üst sıralara çıkarak seo yarışması kazanılabilir diye düşünüyorum. Zaten seonun içerisinde bu saydıklarım mevcut bunlarda olunca seo kazanmamak için bi nedenin yok :)

Alex

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizlere bir sorum olacak gerçekten merak ettiğim bi konu konuyla hem alakalı hem alakasız

Mesela "Turnike" ( Geçiş Kontrol Sistemlerindeki Turnike ) kelimesinde bir seo yarışmasına katıldım ama bahsi geçen kelime bir kaç anlamı mevcut ben 1.sıraya yükselmek için mesela sağlık alanında turnike kelimesine link versem sonra gidip bir basketbol sitesinde turnike kelimesine link versem bana dönüşü olumlumu olur yoksa hüsranmı :)

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sizlere bir sorum olacak gerçekten merak ettiğim bi konu konuyla hem alakalı hem alakasız

Mesela "Turnike" ( Geçiş Kontrol Sistemlerindeki Turnike ) kelimesinde bir seo yarışmasına katıldım ama bahsi geçen kelime bir kaç anlamı mevcut ben 1.sıraya yükselmek için mesela sağlık alanında turnike kelimesine link versem sonra gidip bir basketbol sitesinde turnike kelimesine link versem bana dönüşü olumlumu olur yoksa hüsranmı :)

Teoride husran olmasi gerekir ama hersey teorilere gore islemiyor bunu biliyoruz. Baska bir deyisle ideal bir arama motorunun bu spami yakalamasi gerekir ama ideal arama motorlari hep teoride vardir. Pratikte ise sonucu denemeden kestirmek coz zordur. Mesela Google icin dusunursek hedeflediginiz anahtar kelimelerin rekabet orani, yayin yapilan domainin genel olarak trust durumu, spamin ne zaman yapildigi (algoritma degisiklikleri acisindan onemli) vs. gibi etkenler pratikteki sonucu etkileyecektir. Mesela bu metod "turnike" kelimesinde tutabilir fakat benzer yapiya sahip diger bir kelimede direkt filtreye takilabilirsiniz.

chalap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Kazanırsam nasıl kazanldığını anlatırım artık :p
Fikirlerini ve bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum ve ilgiyle de takip ediyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5