İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

neden bende reklam çıkmıyor?

M

maxxlist

Misafir
Merhabalar...

google adsense ye uyeliğim kabul olalı 4 gun oldu... kodu olusturdum ve siteme koydum 4 gundur tık yok.. hiç reklam çıkmıyor.. sitem freehost ve dogal olarak da freedomain name... acaba bundan mı... içerikte oyle pek bişey yok.. ama yine eglence tarzı konularım war.. ama reklam hiç yok....

ayrıca reklam çıkmasının ziyaretçi sayısıyla da orantısı var mı?

beni aydınlatırsanız sevinirim..

G

guajira

Misafir
Beleş host'a adsense koyulabiliyor. Ancak zannediyorum içeriği yetersiz buluyor google.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
maxxlist' Alıntı:
Merhabalar...
eglence tarzı konularım war.. ama reklam hiç yok....

Eğlence tarzı konular ile alakalı reklam veren olmadığından reklam çıkmıyordur.
free hosting olması sorun degil yoksa

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamamen içerikle alakalı... Reklam verenlerin belirlediği kelimelerden yeteri kadar yoksa sitede çıkmıyor. Ör: bende normal domain var onda da çıkmıyor. (Ör: iddia . net)

M

maxxlist

Misafir
peki ne gibi bi içerik yapsam? yani ne tarz kelimelerden olusan yapsam..? en azında 2-3 reklam çıksada o bile kardır yani.. damlaya damlaya belki göl olur... :(

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maxxlist ciddi bir problemle karşı karşıyayız... Aynı sorun bende de mevcut ne içerik koyarsam koyayım reklamlar gözükmüyor. Özelden msn'ni yollarsan konuşalım...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkçe sitelerin %70 kadarında şu an reklam çıkmıyor.bende 4 gündür gözlemliyorum.Bunun muhtemel iki sebebi var:

1- Türk reklam veren çok azaldı.
2- Çok fazla yeni site açıldı.Reklamlar hemen eriyor

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana reklam çıkmayan bir site adı verirmisiniz. birşey deniyeceğim de...

H

hedefturan

Misafir
Ya bu reklamlar neye göre çıkıyor dostlar...

Reklam verenlerin belirlediği anahtar kelimelere göre mi neye göçre?

D

discoface

Misafir
ben verdigim reklamda domain,satılık domain gibi kelimeleri sectim anahtar kelime olarak. örneğin senin sitende bu kelimeler sıkça geçiyorsa sende bu reklam cıkabilir. Yanı reklamverenlerin sectigi kelimeler sizin sitede yer alıyorsa bu reklamlar cıkar. Bazende hiç alakasız da olsa greencard reklamları çıkar ki bunlar da cok az ücret verdigi için hiç anahtar kelimeniz yoksa bu reklamlar cıkar.
ama evet son gunlerde reklamverenlerın artışına göre, reklam yayınlayan site sayısının çok daha fazla artması nedeniyle reklamlar eriyor dendiği gibi.bu da şöyle oluyor .
reklamveren gunluk maksimum reklam bedeli belirliyor. örneğin 10 YTL ve tıklama basınada 0.05 YTL veriyor.
200 tıklama sonunda bütce doldugu için bu reklam gösterilmemeye baslıyor. yanı reklam eriyor. sizin sitenizde cıkan reklamlarda bu sekilde eridiginde mecburen reklamsız kalıyorsunuz..
bilmem yardımcı olabildimmi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5