İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Microsoft SMS Sender ile toplu SMS gönderimi

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Microsoft SMS Sender ne işe yarar?
Benim gibi cep telefonundan sms yazmaktan nefret ediyorsanız ve sürekli bilgisayar başındaysanız, kendi bilgisayarınız üzerinden SMS göndermeniz mümkün..

Microsoft sizi düşünüp bir araç hazırlamış buradan download edebilirsiniz.

Programın çalışabilmesi için telefonunuz USB portundan tanıtılmış veya bluetooth bağlantısı sağlanabilmiş olması gerekiyor. Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra "Kullanılabilir aygıt" kısmından sizin için uygun bağlantı tipini seçiyor ve smsinizi yazıp gönderebiliyorsunuz.

Toplu SMS gönderimi için kullanılabilir.
Nasıl derseniz, SMS sender programı aynı zamanda komut satırı penceresindende yönetilebiliyor.

Kullanım:
smssender.exe [[/i] /p:<telefon> /m:"<mesaj>" [/u] [/l]] [/?]

/i Telefon numarası uluslararası biçim kullanılarak belirtilir.

/p:<phone> Telefon numarası (yalnızca sayısal değerler).

/m:"<message>" Tırnak işaretleri içinde yazılan mesaj.

/u UCS-2 olarak kodlanan mesaj. Varsayılan değer olarak GSM alfabesi kullanılır.

/l Gönderilen ileri günlüğe kaydedilir.

/? Yardım görüntüler.

Iyide nasıl toplu sms gönderimi yapabiliriz diyenler çıkabilir, PHP den anlıyorsanız exec() fonksiyonu ile basit bir toplu sms sistemi yazabilirsiniz.

Pahalı olabileceğini düşünen arkadaşlar GSM operatörlerinin "NASIL OLSA HEPSİNİ TÜKETEMEYECEK" mantalitesiyle sunduğu her yöne gönderilebilecek binlerce SMS hakkı sunduğu kampanyalar var..

Not: Sitenizde yayımlayacaksanız lütfen alıntı olduğunu ve kaynağın iyinet forumları olduğunu link ile bildiriniz.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
çok güzel bir sitem fakat hem gelen mesajları okuyup hemde cevap gönderebilceğimiz türden program varmı ücretsiz ?

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
çok güzel bir sitem fakat hem gelen mesajları okuyup hemde cevap gönderebilceğimiz türden program varmı ücretsiz ?

Nokia kullanıyorsan, Nokia PC Suite ile mesajları okuyup aynı zamanda cevap yazabiliyorsun. Gelen mesajıda anlık olarak görebiliyorsun

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
pc suite kullanıyorum fakat yeni mesaj geldimi yenile demeden görünmüyor o yönü hiç hoşuma gitmiyor yoksa hız ve kolaylıgı bakımından süperde

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel bir sistem de Microsoft neden bu tür yazılım işine girdi pek anlamış değilim. Hali hazırda pekte mobil telefon üreticisi değil. Windows Mobile işletim sistemleri var ama yineden anlayamadım. Belki talep karşılamak içindir ...

wampirman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Toplu sms programı olarak kullanılacağında gönderen kısmında numaranızın görüneceğini unutmayın. Parça kontör scriptlerinin nasıl çalıştığını merak ediyordum. Bu programlar gibi programlarla çalışıyor demekki

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Mağazada kullandığımız HER YÖNE sınırsız tarifemiz var. Ürün ve kampanya duyurularını artık bu program ile yapacağız.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@Loi programı kuramadım ama, php exec den söz etmişsin. Web tabanlı programımız ile programa komut gönderebiliyormuyuz ? Benim için daha önemlisi gelen mesajları her hangi bir şekilde php veya benzeri bir dil ile web'e aktarmak mümkünmü ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Web tabanlı programımız ile programa veri gönderebiliyoruz.
Ayrıca yine web tabanlı programımız sayesinde COM portlarını yönetebiliyoruz. Kısaca hem veri gönderebiliyor hemde okuyabiliyoruz(okuma işlemini SMS gönderme işlemi ile yapamıyoruz, com portları yönetebildiği için okunabildiğini yazdım, googledan arayabilirsiniz "php ile comport yönetimi")

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu konuda 2004 yılında bir çalışmam vardı. Şimdi kurumsal olarak hizmete geçiyoruz. Önümüzdeki hafta içinde www.bnd.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz. Forumda birkaç arkadaşa demo açmıştım. Türkiye'de sms servisi veren çoğu firmada bazı sorunlar var. Bu sorunların hiçbiri bizde bulunmuyor. Eğer hediye 5 sms isteyen arkadaşlar varsa üye nickini belirterek bilgi { at } bnd.com.tr adresine email atabilirler. Emailden sonra özel iletiyle "email attım" yazarlarsa servisleri hızla açılır.

Türkiye'deki sms servislerinde:
- Smsler geç gidiyor: 2 günü bulan sürelere tanık oldum. Bizim serviste ortalama 5 saniyede dünyanın her yerine smsiniz gider.
- Rapor hataları: Sms ulaşmasa bile ulaştı denebiliyor. Bizim serviste gönderdiğiniz kişinin mesaj kutusuna sms düşer düşmez gönderildi bilgisi veriliyor.
- İstediğin isimden göndermek işkence: Bir veya birkaç isim tanımlamak gerekiyor. Tabi fiyat artıyor. Bizim serviste istediğiniz an istediğiniz telefon veya isimden sms yollayabilirsiniz.
- Fiyat/Performans: Servis kötü ama 0.1 civarında fiyatları var. Bizim serviste sms başı 0.25 TL. hız, istediğiniz an tanımlanabilen gönderen, gerçek anlık raporlama, geliştirmeye açık.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
LaTenT;
Yukarıda belirttiğim yazılım gibi olup ancak toplu şekilde verdiğimiz GSM numaralarına COM portundan mobil aygıta bağlanıp SMS gönderebilen ücretsiz bir yazılımın varmı yada böyle birşeyi ücretsiz olarak hazırlaybilirmisin?

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu program toplu sms gönderimi için uygun değil. Öncelikle her sms den sonra ekranı meşgul eden "Gönderildi" butonu çıkıyor. Programı biraz editledim ama o butondan kurtulamadım. Ayrıca gelen sms ler içinde baya bi kasmamız gerek. Çünkü gelen verileri okumuyor bu program. Sadece gönderim gerçekleşiyor.

Buna benzer bir kaç program buldum. Fakat onlarda gelen verileri dikkate almıyor, sadece gönderim gerçekleştiriyor. Gelen cevapları loglayan veya okuyan bir program biliyormusunuz ?

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Loi;
Beni uğraştırma gel sana bir demo açayım :) [email protected] ye mail atarsan veya burdan email adresini özel iletiyle bildirirsen 5 sms hediye edebilirim. Com portlara girersek işin donanım kısmına da girmek zorunda kalırız. Onun için ayrı modem, kablo lazım. Ben işin o kısmıyla ilgilenmiyorum. En azından halihazırda teçhizatlı kasa bana verilmeli.

Siber sen de özel ileti at da açayım hesap.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5