İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Metrobüs'ten sonra Harembüs

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
4610876.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5C%DDmam%20Hatip%20%F6%F0rencilerine%20ayr%FD%20otob%FCs%5CD12173606.jpg

stanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisine bir soru önergesi verdi. DSP'li vekil soru önergesinde Pendik belediyesinin sadece İmam Hatip öğrencileri için özel otobüs tahsis edip etmediğinin yanıtlanmasını istedi.

Diğer okullara benzer bir uygulama yapılmadığını sadece İmam Hatip öğrencilerinin taşındığını iddia eden Milletvekili, İmam Hatip öğrencilerine ücretsiz servis ayrıcalığına açıklık getirilmesini istedi.
İstanbul Gaziosmanpaşa'da bulunan Kazım Karabekir İmamhatip Lisesinin bazı kız öğrencileri için İETT'nin bir otobüsü servise çevrildi.
Aynı okuldaki öğrenci servislerinin şoförleri "başka okullar için böyle bir uygulama yapılmıyor, buradaki velilerin girişimleriyle öğrenciler için otobüs tahsis edildi"derken, okul yönetimi konu hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.
KÖRÜKLÜ OTOBÜS TALEBİ
Öğrenciler otobüsü servis gibi kabullenirken, indirimli akbil karşılığı otobüse binen öğrenciler evlerine doğru yola çıkıyor. "Okul Otobüsü" yazılı ışıklı tabelası bulunan araç, hiç bir durakta durmuyor. Başka yolcu almayan otobüs Çevre yolunu kullanıp, Bağcılar G.Osman Paşa arasında kız öğrencileri sabah akşam taşıyor. Sıkışık ve ayakta seyahat eden öğrenciler, körüklü otobüs istediklerini dile getiriyor.

SERVİS ŞOFÖRLERİ ŞİKAYETÇİ
İETT'nin okula otobüs göndermesi başta okulda öğrenci taşıyan servis şoförlerini rahatsız ediyor. Bu uygulamanın keyfi ve haksız olduğunu söyleyen servis şoförleri, "başka okullara gönderilmiyor, sadece buraya geliyor derken, ekonomik durumu kötü olan öğrencileri biz zaten bedava taşıyoruz. Otobüse binen öğrencilerin durumu iyi. Veliler belediyedeki girişimleriyle bu otobüsü buraya getiriyorlar" diye konuştular.
OKUL YÖNETİMİ RAHATSIZ OLDU
Otobüsün görüntülendiğini haber alan bir okul yöneticisi tehditler savurup, çekim yapılmasını engellemeye çalıştı.
İETT YETKİLİLERİ: ÖĞRENCİ SERVİSİ OLARAK KULLANILAN OTOBÜSÜMÜZ YOK
Konuyla ilgili bilgi alınan İETT yetkilileri İstanbul genelinde öğrenci servisi olarak kullanılan araçlarının olmadığını söylerken görüntüler bunu doğrulamıyor.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
servis değilde, öğrencileri bir yere götürecekseniz , mesela, tiyatro, müze, xxxx, nebiliyim, iett den talep ediyorsunuz, onlarda müsaitse gönderiyor,

öyle birşey galiba bu...

gazeteciler abartıyor, amma göründüğü gibide türrembüs olmuş:D

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saçmalık. nasıl başka okulda yok. ?

goptaki bütün okullarda mevcut neredeyse bu sistem.

kaynak belli gerçi hürriyet. mahalle baskısını yazan sonra yalanlanan haberde bu gazetedeydi. çekememezlik diz boyu.

tuna lisesi. plevne lisesi gibi i çok lisede var bu uygulama.

üniversite bundan ayrı aslında ama üniversiteler için bile servis otobüsleri var. ben istanbul ünivdeyken taa şişliden avcılara tek vesait vardı 78 aynı şekilde davutpaşadaki yıldız teknik üniversitesinde de var bu sistem.

yazık.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Şimdi portakal vardır turuncu, yuvarlak, kış meyvesi, akdenizde yetişir, suyu sıkılır. Bir de karpuz var kırmızı, çekirdeksizini ürettiler yeni yakınlarda. 78 ve muadili otobüslerin son durakları üniversite kampüsleridir. Okula belediyeden otobüs tahsis edilmemiştir. Bazı son duraklar iett garajları bazı son duraklar okullar, bazı son duraklar boş araziler, bazı son duraklar Askeri Lojmandır (Yenilevent Deniz Subay Lojmanları). Bunun anlamı son duraktaki insanlara ücretsiz servis sağlamak değil, konum itibari ile uygun olduğu için oraya koymaktır. Benim kaşıma gözüme, yıldız tekniğime bayıldığı için beni taşımış diye bir durum yoktur yani, standart güzergahta en uygun son durak davutpaşa kampüsü oralarda.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
benim zamanımda butarz bi uygulama yoktu ve çok çektik. Akşam 7 gibi dersten çıkıp 1 - 1 buçuk saat otobüs beklediğimi çok iyi hatırlıyorum. Ve genelde otobüse sadece ayaklarım biniyordu vücudum geri kalanı kapıdan dışarı sarkmış şekilde yolculuk yapıyordum:p

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Pardon Ben ögrenciyken hiç ücretsiz servis yapılmamıştı.

Şimdi bir örtülü diye bir kısma yapılıp diger kısma yapılmıyorsa. Burada sınıf ayrımı yapılıyor demektir. Buda devletin temel iklerine aykırı bir durumdur. Eger bunlar bu vatanın evlatları diye ücretsiz servis veriliyorsa. Diger ögrenciler hangi vatanın evladı?

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Pardon Ben ögrenciyken hiç ücretsiz servis yapılmamıştı.

Şimdi bir örtülü diye bir kısma yapılıp diger kısma yapılmıyorsa. Burada sınıf ayrımı yapılıyor demektir. Buda devletin temel iklerine aykırı bir durumdur. Eger bunlar bu vatanın evlatları diye ücretsiz servis veriliyorsa. Diger ögrenciler hangi vatanın evladı?

ücretsiz olduğunu nerden çıkardın? Sadece öğrencileri okul çıkışı otobüs bekleme işkencesinden kurtarmak için yapılmış bir uygulama. Eminimki diğer okullardaki veliler de bu kadar duyarlı olsa belediye bu imkanı sağlıyacaktır.

indirimli akbil karşılığı otobüse binen öğrenciler evlerine doğru yola çıkıyor

edit: benim mezun olduğum sene tuna lisesinde böyle bir uygulama yoktu. Sanırım şuan başlamışlar.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bunları hatırlıyorum 10 yıl kadar önce pendikte de vardı simdi bilmiyorum ama imam hatip lisesini çeken özel ayrılmısları vardı...

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi portakal vardır turuncu, yuvarlak, kış meyvesi, akdenizde yetişir, suyu sıkılır. Bir de karpuz var kırmızı, çekirdeksizini ürettiler yeni yakınlarda. 78 ve muadili otobüslerin son durakları üniversite kampüsleridir. Okula belediyeden otobüs tahsis edilmemiştir. Bazı son duraklar iett garajları bazı son duraklar okullar, bazı son duraklar boş araziler, bazı son duraklar Askeri Lojmandır (Yenilevent Deniz Subay Lojmanları). Bunun anlamı son duraktaki insanlara ücretsiz servis sağlamak değil, konum itibari ile uygun olduğu için oraya koymaktır. Benim kaşıma gözüme, yıldız tekniğime bayıldığı için beni taşımış diye bir durum yoktur yani, standart güzergahta en uygun son durak davutpaşa kampüsü oralarda.

hocam sen bütün yazılanları okuduğuna eminmisin ?

nerde ücretsiz diyor ?

normal akbille biniyosun. üstelik te ayrım mayrm yok.

asparagas inanmayın böle şeylere. nerde araştırmacı gençlik her okudğunuza inanırsanız ooooooo.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
okuduğuma eminim, asıl kaynak haberde ücretsiz taşınıyormuş diye bir referans yazım var mı? Yıldız teknik ve benzeri durumlardakilerin ücretsiz servis değil normal otobüs olduğunu yazdım. Sanki büyük bir lütuf gösterilmiş gibi lanse edince sen.

inanıp inanmamak beynimde 0.01 saniye yer kaplayacak hadise, varsa karşıyım, yoksa umurumda değil, yazı yazınca da fikrimizi birilerine tapulamıyoruz.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Diğer okullara benzer bir uygulama yapılmadığını sadece İmam Hatip öğrencilerinin taşındığını iddia eden Milletvekili, İmam Hatip öğrencilerine ücretsiz servis ayrıcalığına açıklık getirilmesini istedi.

Hurriyet bu, iddialari manset yapar, dogru olmadigi ortaya cikinca tekzip yayinlar. NTV yada baska bir ciddi haber servisi yapan kurulusda gecti mi bu haber?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hürriyetin işi bu , boş gündem. Gereksiz şeylere kafa yormak. Magazin haberleri için ideal bir gazete.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ya arkadaşlar, kıyak geçiyorlar bu açık, anlamayacak bişey yok.. zaten sözleri var türbanlı kesime, halletçekler bu işi.

uzatmanında anlamı yok, evet yeni bir kıyak tarzı :D

bal tutan, parmak yalar :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçenlerde Turizm şirketlerine (servis versiyonu) baktım ve çevremde bu iş ile ilgili olanlara sordum, soruşturdum. Neredeyse seyahat yapanların %99'u türbanlı grup. Aynı ideolojiyi destekleyen ve yaptıkları tüm faaliyetler ortak olan kesim. Kısaca tarikat diyoruz biz buna. Gittikleri yerler mi? "İslam dini için önemli olan merkezleri gezeceğiz" diyorlar ama gezip, eğlenip, yeyip, içip geri dönüyorlar. Ücreti de tarikat için halktan toplanan paradan karşılanıyor. Gözler şahit olmasa, bu kulaklar inanmazdı ama, Türkiye bu halde işte...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bu kadar sabit fikirli insanlar görmemiştim Haberin tahrik amaçlı uydurma haber olduğu açık ve net. Bazi kişiler haberi bile okumadan yorum yapıyor.Tebrikler bu arada konu siyaset içeriyor :)

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu kadar sabit fikirli insanlar görmemiştim Haberin tahrik amaçlı uydurma haber olduğu açık ve net. Bazi kişiler haberi bile okumadan yorum yapıyor.Tebrikler bu arada konu siyaset içeriyor :)

Haberin video'ları bile var ki sanırım sen izlememişsin çakır bi kaç yetkili bile bu konuda açıklama yaptı :).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5