İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

marez suç değilmi yaw???

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ya tabi başka bişi denemez bende biliyorum :)...

Ancak bir çok kişi gibi tabi bende bir takım yazılım gereksinimlerini bu yoldan karşılıyorum. Ancak bunun yayını konusunda neden yasak yok? Hani hepimizin bildiği duyduğu gibi kanundışı tüketimlerde (uyuşturucu vs.) ceza normalde kullanandan çok bunu satana veriliyor ya...Ama burda uygulamalar tamamen ters oluyor???
Sormak istediğim bu tarz sitelerin herhangi bir cezaya uğrayıp uğramadığı ve bunların şikayetinin nerelere ve nasıl yapıldığıdır. Örneğin rapid kapatılacaksa buna linkleri veren forum, blog vs de kapatılmalıdır. Neden bu forumlar falan kapıtılmıyor? Cezası yok mu bu işin???? Adam photoshop un rapid linklerini foruma koyuyorsa bu adama kimse bişi demiyomu???

NOT: Bahsi geçen marezler sadece blog ve forum gibi sitelerde verilen rapid linkleridir.Kendi serverlarından yayın yapanlarla ilgilenmiyorum.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence internette marez'in önüne geçilemez şahsi görüşüm neden mi diye soracak olursan kaynak çok..marez'in önüne geçilse bile nereye kadar kesin bir yerde alevlenecektir yani kısır döngü..

hangimizin windowsu lisanslı?derim ben size.. :)

not: marezci felan değilim yanlış anlamayın şahsi görüşüm sadece :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
öyle tabi canım artık hostlarda bile lisans yok...geçen ismini vermek istemem bi hosting firması ne istiyosan hemen kurarım sorun değil diyodu :D (compenent olarak)...
ya sonuçta hepimizin yaptığı bişi var bu konuda ama benim asıl ilgilendiğim nokta sitelere ceza gelmiyomu? İsmini vermiyim hepimiz biliyoruz onları...Forumlarda adamlar rapid linkleriyle alakalı istediğini paylaşıyor...film, program, script vs...o foruma kimse bişi demiyomu?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Deniyor. hatta Siteler kapatılabiliyor. Para cezalarınada çarptırılıyorlar. Bunları yaşadık isim değiştirmek zorunda kalan bir cok site oldu biraz düşünürseniz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
öyle ama ne biliyim...yetersiz gibi geliyor bana...bugün hangi foruma baksam illaki rapid linki dolu...hayır işimede yaramıyor değil bazıları ama ne biliyim...istemeden adamların hakkına tecavüz işte...timsah gözyaşları bizimki yani.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Bence internette marez'in önüne geçilemez şahsi görüşüm neden mi diye soracak olursan kaynak çok..marez'in önüne geçilse bile nereye kadar kesin bir yerde alevlenecektir yani kısır döngü..

hangimizin windowsu lisanslı?derim ben size.. :)

not: marezci felan değilim yanlış anlamayın şahsi görüşüm sadece :D

mp3 içinde aynısı deniyordu, mü-yap geldi mp3 sitelerini çok büyük ölçüde önledi.

ayrıca, windows'u crackli kullanabilmemezi sağlayanda microsoft'tur bu bir pazarlama stratejisi. "ayak alıştırmak" gibi birşey. vista'dan sonra anlayacağız :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
venom çok merak ettiysen ben sana aradığın yanıtı vereyim.. on binlerce mp3 sitesi varken forum sitemde müzik bölümü var diye mart ayında duruşmaya çıkacağım... umarım rahatlamıştırsın...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
rahatlamıştırmıyım :)...
rahatlamadım çünkü beni rahatlatacak senin ya da başkasının ceza yemesi vs. değil. En azından topik açmamdaki neden bu değil.
Forumumda mp3 film vs. yok. Ancak çok zaman rapid linkleriyle bir takım programlar, fontlar, wallpaperlar, 3d kaplamalar vs. gibi bir sürü şey ekleniyor. Ayrıca tek bir türkçe içerik yok (yani en azından mahkemeye çıkmam:)...) Ben bunları elimden geldiğince siliyorum ancak sildikçede üyeleride siliyormuşum gibi oluyor çünkü insanların ayağı çekilmeye başladı. O yasak bu yasak olmuyo gibi..
Kısacası bi karar aşamasındayım. Ya db yi falan uçurup domainide park edicem ya da millet naparsa yapsın diye salıcam işi...

yani seninle ya da başkalarıyla hiç bir işim yok...sadece merak ediyorum o kadar forum ve blogta bir sürü wallpaper, font, grafikler vs. dağıtılıyor ama hiçbirine bişi olmuyor acaba banadamı olmaz diye ;)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
sen başkasının ipiyle niye kuyuya iniceksinki.. müyap ın avukatıyla görüştüğümde istediğimiz kişiyi mahkemeye verme hakkımız var cevabını aldım.. adamlar keyfi olarak gözüne kestirdiklerine dava açıyor kestiremediğini es geçiyo.. o yüzden derim ki sen sen ol benim gibi yapma onlarda var bende niye olmasın deme... dersen işte benim gibi duruşma günün beklersin..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
o zaman kapatmak en iyisi abi...her allahın dakkasıda kontrol edememki kim ne yapmış...ya zaten çoluk çocukla uğraşılmıyo sitedekilerin ortalaması 17 yaş.
veya aynı domaine istanbul barosu için bi forum açayım :D
şaka bi yana sanada geçmiş olsun :(

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bende de bi forum vardı bu kapanma ve mahkeme olayları başlayınca siteden bütün içerikleri kaldırdım film,mp3,programlar,crackler ama bi baktım sitede bişey kalmamış e durum böle oluncada kimse girmemeye başladı bende öle saldırm çayıra mevlam kayıra yaptım hafta yada 2 haftada bi girip bakıyorum ama ölüşehir gibi oldu ne gelen var ne giden zaten dün kapatmayı düşündüm başak bişey yapıcam forum öldü yeni bişeyler yaratmak lazım

bu arada sarget sanada geçmiş olsun dava da umarım fazla ceza vermezler

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@venom;

şu an türkiyenin en bütük tasarım şirketlerinde çalışan genç insanlar photoshop'u macromedia flash'ı marez kullanıpda öğrenmiş insanlar.

Babası ders çalışmayıp bilgisayarı açtı diye döven bir çocuğun bilgisayarına lisanslı photosop alması beklenemez ve bence kullanmasıda suç sayılamaz.Ama ne zamanki para kazanmaya başlar ozaman lisanslaması gerekmektedir diye düşünüyorum.

Önüne geçilir mi?
Bence geçilir ama o zamanda kimse küçük yaşta photoshop vb. programları tanıyamaz, öğrenemez ve ilerde kullanamaz yine kaybeden photoshop olur :) Yani marez programlarsız sürmez bu iş...marez en güzel reklamdır da diyebiliriz hatta!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5