İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Konu linkine tıklayınca kücük özet açtırma

DIABLO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar gamerbug.net de sag taraftaki haberler kısmında bir konuya tıklayınca hemen yukleniyor deyip konu detayı acıklanıyor onu nasıl yapabiliriz ben adamların bütün sitesini indirdim kodları baya inceledim fakat çalısmadı :S acaba buna benzer örnegi olan varmı yada anlatan site adresi ?

denyolar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haber kısmını Ajax'la yapmışlar büyük ihtimalle sende çalışmaması gayet normal ajax sitelerine bakarsan buna benzer uygulamalar bulabilirsin kolay gelsin .

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet çok güzel yapılmış. Benimde hoşuma gitti Ajax ögrenmek farz oldu :D

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şimdi biraz araştırdım ajax ı guzel fakat dezavantajlarıda oldukça çokmuş. Ajax ile oluşturdugun içeriği spider botlar okuyamıyormuş.

İşin uzmanı aşağıda böle diyor.

AJAX ile yükletilen içeriğin kodlarını, sayfanın kaynak bölümünden göremezsiniz. Aynı zamanda Google ve Yahoo! gibi arama motorlarının web sayfanıza gönderdiği robot yazılımlar da göremez. Dolayısıyla AJAX ile oluşturulan içerik, arama motorlarının sonuç sayfalarında listelenmezler. Günümüzde, yaptığınız web sayfasının arama motorlarında görüntülenmesi kritik derecede önemlidir
Alıntıdır.
Bence sen ajax ı böle haber sisteminde kullanma. Farklı sistemlerde kullan.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5