İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu yasak değil mi ?

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hemde yasağın babası. alta 2 satır bişeyler kopyalamış ne güzel üstteki reklamdan alıyo deli tık ücretini.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alpaym' Alıntı:
nesi yasak çok iyi bir site
site konusu ile alakasız yazı koymuş,
google kurallarına aykırı

Webmaster Kuralları

Site ayrıca http://www.google.com/intl/tr/webmasters/guidelines.html adresindeki Google Webmaster Kuralları'na da uygun olmalıdır. Bilgi olması bakımından bu kurallardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

* Sayfalarınızda ilgisiz ve aşırı miktarda anahtar kelimeler kullanmayın.
* Örtülü veya yanıltıcı yönlendirmeler kullanmayın.
* İçeriği aynı olan çoklu sayfalar, alanlar veya alt alanlar oluşturmayın.
* Gizli metin veya bağlantılardan kaçının.
* Belli bir sayfaya konulan bağlantıların miktarını makul bir sayıda tutun (100'den az).
* Sitenizin arama motorlarında aldığı yerin ya da PageRank'inin yapay olarak yükseltilmesine yönelik faaliyetlere katılmayın. Özellikle spammerlere ve "kötü bölümlere" bağlanmaktan kaçının, çünkü bunlar sitenizi olumsuz yönde etkileyebilir.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

Benim kanatim bu maddeye göre bu reklam serbest.Hilede yok.Adam tıkla demiyor.Reklam çıkıyor.İçerikle alakalı değil evet ama oda adamın sitesi kimse karışamaz..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:

Benim kanatim bu maddeye göre bu reklam serbest.Hilede yok.Adam tıkla demiyor.Reklam çıkıyor.İçerikle alakalı değil evet ama oda adamın sitesi kimse karışamaz..
google karışır ;)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence dediğin yanlış bir mantık.Adamı reklama teşvik edecek bir durum sözkonusu değilki ? Sitenin altına en altına yazı yazmış.Farzetki sitene link aldın ve tüm linklerde mortage üzerine.O zmanda bu linkler çıkacakdır reklamlarda..

Açıkcası ben bu durumda sakıncalı bir şey göremedim.En iyisi bir şikayet etsin banlanırmı banlanmaz hep beraber izleyelim :)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google kurallarını devlet yasası gibi algılamamak gerek, adamlar seni sebepsiz de atar isterse, onların inisiyatifine bağlı herşey. Google kendisinin kandırıldığını, oradaki yazıların oraya masumca konmadığını elbette anlayacaktır ve ban verecektir.

hem şu kural bu kapsamda yazılmış
* Sayfalarınızda ilgisiz ve aşırı miktarda anahtar kelimeler kullanmayın.

webhasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok ilgisiz olmuş bencede.. Kontrol sırasında sorun çıkacaktır..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5