İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sipor teması - Özellikleri bol, Aranılan, Hoş & Sade HTML tasarım

S.KRYC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
22
SİPOR TEMASI

-) Sipor temasında neler var ?

• SEO ayarlarını ben hit alabileceğiniz şekilde ayarladım, yaptıklarımdan kısa ve az bahsetmek istersem..Mesela sayfa uzantılarından önceki siteadresi.uzanti/kelime.html şeklinde kelime bölgesini en iyi hit alabilecek aramalara göre düzenledim.
  • Her sayfanın özel TİTLE-META TAG ayarlarını yapmaya çalıştım.
  • Sitede XAT Sohbet sistemi aktiftir, 1 adet gönüllü yönetici bulduk boş zamanlarında sitelerinizde ücretsiz olarak sohbet oturumunu yönetebilir.Ancak isterseniz html tasarım dosyasının içerisindeki sayfaları, notepad ile açarak xat sohbet kısmı olan yerine kendi sohbet kodunuzu ekleyebilirsiniz.Kendiniz yöneticilik yapabilirsiniz, ancak biz ilk yazdığımızı öneriyoruz sizlere..
  • Tasarımımız yani sitemiz wordpress ve diğer sistemlere göre çok ama çok az cpu harcamaktadır.Çok hızlı bir sistemdir, ve yüksek hitleri kaldırabiliyor.
  • Tasarım daha çok spor ağırlıklı siteler için uygundur, ben title-meta ayarlarını lig tv - justin tv - maç izleme gibi domain içeren veya bu sektörde olmak isteyen siteler için hazırladım.Yani daha uygun kaçar, hiç düzenlemeye çalışmazsınız.
  • Kanalları kendiniz çoğaltabilir, silebilir ve düzenleyebilirsiniz.Bunu tema dosyası içerisindeki .html sayfaları, birlikte aç diyerek notepad ile açmanız lazım.Bu şekilde düzeltebilirsiniz..
  • 2 adet reklam alanı mevcuttur tasarımda, 160*600 ve 1 adet daha reklam alanı belirttim.Reklam eklemek için yapmanız gerekeni açıklıyorum arkadaşlar mesela adsense 160*600 ekleyeceğiz ;
  • İlk öncelikle index.html sayfasını birlikte aç diyerek, frontpage ile açıyoruz.( yüklü olması lazım ) Oradan 160*600 reklam alanı bannerine tıklıyor, ve reklamalani yazıyoruz.Yani banner siliniyor ve yerinde reklamalani kalıyor.Ve kaydediyoruz direk, sonra aynı sayfayı birlikte aç diyerek yine notepad ile açıyoruz ve 'reklamalani' yazısını aratıyoruz, ve yazı karşımıza çıkıyor..Bulduğumuz 'reklamalani' yazısı yerine kendi reklam kodumuz ile değiştiriyoruz ve kaydetiyoruz.ARTIK index.html'de reklamınız aktif, eğer tüm sayfalarda reklamınızın gözükmesini isterseniz bu işlemleri aynı şekilde tüm sayfalara uygulamanız gerekmektedir..(justintv.html vs diğer .html sayfalarada)
  • Mesela logo değiştireceğiz, yine sayfaları frontpage ile açıyoruz ardından logo bölgesine sitelogosu yazıyoruz ve logo yok oluyor sadece sitelogosu yazısı kalıyor, direk kaydediyoruz.Sonra aynı dosyayı notepad ile açıyoruz, 'sitelogosu' yazısını ctrl + f ile buluyoruz ve oraya sitemizin logosunun html kodunu yerleştiriyoruz.Bunu tüm sayfalarda uygulayarak logonuzu değiştirebilirsiniz.
  • Maç tahminleri ve legalpara sonuçları eklemek için, sitenizi hangi aralıklar ile güncelleyecekseniz o gün macsonuclari.html dosyasını frontpage ile açıp içerisinde maç tahminleri yazıyorsunuz, kaydettikten sonra ftp'nize gönderiyorsunuz bu kadar.İddaa sonuçları içinde bu şekil yapabilirsiniz, veya hazır html kodu ekleyebilirsiniz notepad ile açarak tabiki legalparasonuclari.html dosyasını düzenlemeniz gerekmektedir.
  • Who sayaç kodunuda bu şekilde değiştirin, tüm sayfalarında who diye aratın zaten kendi kodunuzu eklersiniz.
  • Title-Meta ayarları değiştirmek için notepad ile birlikte aç yaparak kolaylıkla değiştirebilirsiniz arkadaşlar..
  • Temayı tv izleme, lig tv izle'me, justin tv, maç izle'me gibi bir çok spor sitelerinde dahil kullanabilirsiniz, tabi düzenleyerek..
  • Tema %100 bana ait değildir.Ben seo ayarlarını, logoyu, bir çok kısmı düzenledim.Metaları ve title'ı hit alacak şekilde yaptım.Bu tür sektörde uğraştığım için biliyorum biraz..
Nasıl temayı kullanabilirim ? Ne gerekli ?

• İndirdiğiniz dosya içerisinde .html tüm dosyaları direk public html'ye yani ftp içerisinde gönderiyorsunuz ve aktif oluyor.
  • Host gerekli tabiki, başka bir şey gerekli değil.
Niçin bu temayı kullanayım ?

• Cpu oranı diğer sistemlere göre çok düşük.
  • Alt sayfaları title-meta'ları kendi deneyimlerime göre hit alacak şekilde düzenlenmesi.
  • Tasarımın hoş olması.
  • Sohbet sistemi olması ve siteyi kasmaması.
  • HTML olması.

Temayı kurduktan sonra anasayfa gibi linklere tıkladığınızda sponsor siteye gidiyor ise, o dosyayı birlikte aç diyerek not defteri ile 'anasayfa' veya hangi siteye gidiyorsa aratabilir kendi sitenizi ekleyebilirsiniz.Logo linkleride bu şekilde düzenleyebilirsiniz..

+ Sitenin alt kısımına 1 adet linkimi bıraktım, kaldırmazsanız sevinirim.Genellikle aranılan bir tema ve ben büyük oranda düzenleyerek paylaşmak istedim.Lütfen en alttaki linki kaldırmayınız..

SORUNUNUZ VARSA KONU ALTINDAN SORUNUZU YAZARAK SORABİLİRSİNİZ.. LÜTFEN EMEĞE SAYGI İÇİN BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYELİM..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5