İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster - heker'ın Ülkemizde Değeri

important_61

1
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dünyanın en iyi coder'ı olsanız,kodladıklarınızın bir eşi daha dünya üzerinde olmasa,yaptığınız siteler mükemmelden öte olsa ve sizden daha iyi biri olmasa bile siz aslında sıradansınız,
Ama bir anasayfaya index atmayı başarabiliyorsanız orada durun,siz bir internet canavarı,bir webmaster ve hatta bir heker ! Herkes size imrenme gözüyle bakar ve taktiklerinizi anlatmanız için neredeyse yalvarır,sevilirsiniz etrafınızda, çünkü zarar vermeniz onların hoşuna gider.

Bir webmaster kadar bilginiz dahi yoktur ama yinede ondan üstünsünüzdür,aslında sizde hiçbirşey olmadığınızın farkındasınızdır ama çevreniz size öyle davranır ki o bilge webmastarlara çok üstlerden bakadurursunuz,suçlu sizmisiniz ? Hayır tabiki değil.Suçlu iyiyi asla kötüye tercih edemeyen, hep zarar verilmesinden hoşnut olanlardır.Size her zaman saygı gösterirler,bir yerde ben heker'ım deseniz '' Aferin,kerata seni ne zeki çocukmuş '' derler ama bir webmaster'a öyle demezler ''çet çut yapıyorsun akşama,ondan sonra yok site yapıyorum felan diye geçiniyorsun yemezler'' diye tepki verirler..

Sahi biz ne zaman gerçekten yapıcı olana,iyiye değer vermeyi öğrenip,bir heker taklitinin gözünün içinde zekayı aramak yerine bir bilgi adamı bir düşünce ve matematiksel zeka sahibi webmaster ve coder'ı gerçek bir kişilik yerine koyacağız !

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
içini dökmüşsün iyi güzel de başrol kim acaba?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bir kaç gündür bende seninle aynı şeyi düşünüyordum.

Forumun mail hatırlatma servisinden bir kaç gündür düşenler genelde heker konusundan geliyor. Millet başka hiç bir şeye yorum yazmıyor ama oraya paso yazıyorlar. Ne yazdıklarınıda bilmiyorum zaten geleni siliyorum.

Ama bu hep olacak. Toplumdaki ezik kişilikler bir şekilde kendini ön plana çıkarmak için bu tarz şeyler yapıyor maalesef. Hatta ezikliğe diğer bir örnekte w-a-r-e-z forumlarımızda dağıtılan programların yanlarında yazan fiyatları.
XX program 3850$
YY program 1785 €
Hani onu indirince "amma pahalı program indirdim bee millet bide buna para veriyo. baba baksana bu program varya 3850$ ama ben para vermedim hihihi"

İşte insanlığın hali. Cehaletten öte gitmiyor. Kopmleks yumağı vs.vs. Hepsi bir araya gelince ortaya çıkan manzara bu ne yazık ki.

ElektroNikotin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok güzel bir noktaya parmak basmışsın.Gittiğim yerlerde ne işle meşgulsün evladım diye sorduklarında bilgisayar diyorum.Hemen heker mısın diyorlar?
Yok ben webmaster ım deyince hııııı deyip kem küm ediyolar.

SpyCracker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
siz onu bunu geçin..

Millet gelip bize bütün gün o salak aletin başında oturup napıyosun insan sıkılmazmı yok ondan bundan bir sürü şey sölüyorlar. Anlatıyoruz anlamıyorlar büyükler için yaptıgımız zaman kaybı. Ama 10 site hekleyip adımı yazsam konuşan çıkmaz.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
siz onu bunu geçin..

Millet gelip bize bütün gün o salak aletin başında oturup napıyosun insan sıkılmazmı yok ondan bundan bir sürü şey sölüyorlar. Anlatıyoruz anlamıyorlar büyükler için yaptıgımız zaman kaybı. Ama 10 site hekleyip adımı yazsam konuşan çıkmaz.

Sen legal siteler yap adından söz ettir sağlam para kazan bak bakalım o zaman büyükler sana nasıl gözle bakıyor, 10 site hekleyip index bassan ne olur ki ? Sadece o 10 site hekliyen kişi o alemdeki gençlerin abisi olur onların gözünde kral olur, başkada bir işe yaramaz.

T

trgy

Misafir
Twitter açığını bulan çocuk bile görmediniz mi 1 numara oldu 2 günde. Rastgele bulmasa birşey denmez helal olsun denir ama çocuk rasgele buldum demesine rağmen, çocuğa bilerek yapmışındır başka nereler var denile denile çocuk en sonunda bilerek yaptım demeye başladı. 2-3 kelime öğrenmiş sonra da Beyaz Show'da onu söylüyordu, if else döngüsü ile 2 dklık işi var çok basit bi açık diyordu. :)

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Twitter açığını bulan çocuk bile görmediniz mi 1 numara oldu 2 günde. Rastgele bulmasa birşey denmez helal olsun denir ama çocuk rasgele buldum demesine rağmen, çocuğa bilerek yapmışındır başka nereler var denile denile çocuk en sonunda bilerek yaptım demeye başladı. 2-3 kelime öğrenmiş sonra da Beyaz Show'da onu söylüyordu, if else döngüsü ile 2 dklık işi var çok basit bi açık diyordu. :)

Aslında açık twitter ın get methodu kullanmasından kaynaklanıyordu olaydan sonra post a çevirdiler:D

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
siz onu bunu geçin..

Doğrusunu söylemek gerekir ise, katılmadan edemedim...

ElektroNikotin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

"dünyanın en ünlü şovmeni jim carrey'in kendisi hakkında, "bu çocuk yeteneğini daha farklı amaçlarda kullanırsa mükemmel olur" dediğini de belirten bora kırca, twitter'ın güvenilirliğini zedelediği için üzgün olduğunu kaydetti. kırca, gizli istihbarat servisleri, güvenlik şirketleri veya nasa'dan teklif geldiği takdirde mutlaka değerlendireceğini söyledi. türklerin "heker" kelimesini "internet suçu işleyen bilgisayar kurtları" olarak gördüğünü de kaydeden bora kırca, bunun için türk şirketleriyle çalışmak istemediğinin de altını çizdi."

Nasa' dan teklif geldiği halde çalışırmış.pehhh..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5