İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkler'in Facebook rekoru

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türklerin Facebook rekoru İngiliz The Sunday Times'a konu oldu.
İngiliz ‘The Sunday Times’ gazetesi, internet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook'un Türkiye’deki kullanıcı sayısının 1 ay içinde yüzde 466 artığını ve büyüme hızıyla bütün dünya ülkelerini geride bıraktığını yazdı.

55038.jpg

Amerikan Koleji öğrencileri arasında yapılan araştırmanın sonuçlarını yayınlayan gazete, Facebook'un, sevk ve bira ile özleştirilen ipod’dan sonra ikinci sıradaki popülerliğini koruduğunu yazdı.

Geçen yıl 26 Ekim- 25 Kasım arasında 1 aylık istatistikler dikkate alınarak oluşturulan dünya büyüme grafiğinde, Türkiye'nin yüzde 466 büyüme ile ilk sırada yer aldığı, bunu sırasıyla İsrail (yüzde 171), Fransa (yüzde 109), Çin (yüzde 87), Suudi Arabistan (yüzde 31), Pakistan (yüzde 24) ve İngiltere’nin (yüzde 18) izlediği bildirildi.

Haberde, dünya üzerinde 62 milyon kişinin Facebook'a ‘kilitlendiği', 24 milyon kullanıcı ile İngiltere'nin, ABD ve Kanada'dan sonra üçüncü sırada yer aldığı belirtildi.

Hızla yayılan Facebook ağının etkilerin tahmin edilemez düzeye ulaştığı belirtilen haberde, bazı on-line şirket sahiplerinin bunu endişe uyandırıcı bulduğuna ilişkin görüşleri yayınlandı. Adı açıklanmayan bir on-line pazarlama müdürünün Facebook ile ilgili olarak, “Birinin zararsız olduğunu söyleyerek denemeniz için size esrar vermesi gibi birşey'' sözleri yer aldı.

Haberde ayrıca şirket sahiplerinin son günlerde yaşadığı sıkıntılara da değinildi. Çalışanların iş saatlerini Facebook başında geçirmeye başladıkları ve bunun işçi ve işveren arasında büyüyen sorun olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca Facebook'un gerçek iletişimi öldürdüğü de iddia edildi.

Türkiye'de 42 milyon kullanıcısı olduğu sanılan Facebook, yeni ve eski arkadaş bulmak için kullanılan sosyal bir ağ. 2006 yılında Harvard Koleji öğrencilerinin aralarında haberleşmek için oluşturdukları bu site daha sonra ABD ve İngiltere’de üniversite öğrencileri arasında da yaygınlaştı. Mezun olduktan sonra da haberleşme ağını devam ettirmek istemeyen öğrencilerin oluşturduğu Facebook 17 ay içinde bütün internet kullanıcılarına açıldı.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=126599

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bencede facebook önlem almaz, farklılık yapmazsa, insanlar sıkılacaklar...

Sadece app. bir yere gelinmez.Ama arkadaşları bulmak güzeldi, bulduk... artık görevimizi yerine getirdiğimize göre güle güle facebook diyebiliriz...

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Facebookta çok sevdiğim, çocukken yüzüme gülerek bakan yüzünü halen hatırladığım bir arkadaşımı kaybettim.

Edit:
Aslında geçmişin oynanması gereken bir oyuncak olmadığını gördüm birkez daha.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben eski arkadaşlarımın adlarını hatırlıyorum sadece , soyadlarını hatırlasam bulcamda işte onlar eklerse kabul ediyorum başka yaptığım bişey yok:D güle güle facebook :D

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
medya desteği bukadar çok olmasaydı görürdüm ben facebook un türkiye artışını
talk showlar başta olmak üzere haberlere kadar konusu geçiyor, bu sonuç süpriz değil

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5