İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telefonda Satışlarında Kredi Kartı Taksitlendirilmesi Yasağına Turkish

cerezlerim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnızlığın verdiği çaresizlikle öğle yemeğinde tavuk dürüm ve ayranımı yemiş, içmiştim henüz. Uzandım televizyon karşısına bir yandan blogumda takılıyor; ayarlamalar yapıyor, bir yandan da haberlere göz ucuyla bakıyordum. Güzel spiker telefon satışlarında kredi kartı taksitlendirilmesi yasağına bir Türk vatandaşımızın bulduğu çözümü anlatıyordu, merak ettim, dikkat kesildim.

"Kılıf"ına Uydurmuşlar

Kayserili telefon ürünleri satışı yapan bir işletmeci arkadaşımız, telefon satışlarında yapılan kredi kartı taksitlendirilmesi yasağına buldukları harika çözümünü anlatıyordu. Cep telefon satışlarına söz konusu yasak gelmesinden dolayı satışların yüzde elli gibi oranlarda düşüş yaşadığını belirten işletmeci, telefon kılıflarında herhangi bir kredi kartı taksitlendirilmesi yasağı mevzu yasakpara olmadığından, kılıf fiyatlarını yüksek göstererek kılıf ürünlerinin fiyatını kredi kartı taksitlerine bölüyor, asıl satışı yapılmak istenen cep telefonlarını da kılıfın yanında hediye olarak verilmiş gibi gösterdiklerini ifade ediyordu.

Yemin ediyorum gayri ihtiyari bir şekilde lan helal olsun diye çığlık kopardım bir an :) Evet basit gibi görünüyor ama sahiden çok orjinal bir fikir. Daha ne fikirler çıkacaktır kim bilir bir şeyler yasaklanmaya devam ettiği sürece.

Öğle yemeği iyi gelmedi, karnımı ağrıttı hacı. Bilmediğin yerden tavuk dürüm yemeyeceksin arkadaş. Sabırla okuduğunuz için teşekkürler..

Samsung Galaxy F serisi cep telefonunu anlatan makalemi lütfen Samsung Gizli Silahıyla Rakipelerini Vuracak: Galaxy F isimli yazıma tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kaynak: http://www.cerezlerim.com/2014/02/telefonda-satislarinda-kredi-karti.html

İyi Çalışmalar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5