İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şöyle bir site nasıl olurdu? - Wm'lere yönelik...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhaba sevgili arkadaşlar,
Biraz kafa yorduğum ve neden olmasın dediğim bir projem var. Fikirlerinizi, görüşlerinizi almak istiyorum. Benzerleri varmı merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Detaylar​
İsim: Bir media sitesi açıp onun üzerinden devam etmeyi düşünüyorum o yüzden ismi bir media sitesi için uygun birşey mi yapayım yoksa projeme uygun bir isimde ayrıca bir domain mi alayım bilemedim doğrusu. ByL project diyeceğim şimdilik. Öneri varsa alabilirim.
Amaç: Birçok wm aracı var. Hepsi size anlık olarak sonuçları verebiliyor. Benim yapmayı düşündüğüm, arzuladığım şey hem bu araç gibi sorgulamaya izin verecek hemde önceki sorguları arşivleyecek. Ve üyenin isteği doğrultusunda bunları rapor olarak ona sunacak. Aynı zamanda aylık, haftalık veya günlük olarak gelişmeleri,hitleri üyeye mail ile rapor edecek bu mail raporları yine üyenin arşivine ekleyecek. Böylece webmasterlar hem sürekli sorgu yapmaktan kurtulacak hemde vakitten tasarruf etmiş olacaklar. Bununla birlikte sitesindeki gelişmeleri düzenli bir şekilde görebilecek.
Nasıl bir sistem olabilir?: Üyelik sistemi, admin paneli olan bir site dahi olabilir. Üye paneline önceki kayıtları arşivleyeceğim. Arşivlemeleri üye sorgudan sonra arşivle diyerek yapabilecek veya yetkili kişiler rapor yapacakları için bunları üyenin paneline işleyecek.Google,yahoo,bing vb index sayılarını kaydedecek. Kişiye aylık ve yıllık olarak tüm sorgularla birlikte gelişmeler göz önüne alınarak ilk ve son sorgular gönderilecek böylece gözle görülür bir fark olup olmadığını üye bizzat görmüş olacak.
Script olayı: Böyle bir script yazılabilir diye düşünüyorum ama eğer olamazsa bile manuel olarak yapılabileceği kanaatindeyim. Hosting takip sistemlerinin scriptlerinde üyeye bildirim gönderdiğinde otomatik arşivliyor. Mail gönderince otomatik arşivliyor. Canlı destek kısmı var. Sorgulama sayfaları için sayfa oluşturma var. Üyelik de var haliyle. Admin panelide var. Neden olmasın diye düşünüyorum.

Basitçe bahsetmiş bulundum. Para kazanma olaylarına gelince: ya üyeye premium satıp onun raporlarını daha detaylı yaparak yada sitesinin gelişmesine katkı sağlayarak kazanmayı düşünüyorum. Projeyi oturtursam sponsor konusunda sıkıntı olmayacağı kanaatindeyim.

Neler düşünüyorsunuz bu konuda siz olsanız siteniz için bir ücret talep etmeden çalışan ve sonuçları direk alexa, sayaç, google gibi sitelerden alan ve güvenilir olan bu sistemi tercih eder miydiniz?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Benzeri oldukça sistem olduğuna karar kılıp, gerekli cevaplarımı farklı araştırmalar ile almış bulunuyorum. Bu sebeple konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5