İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Formda Değişken ComboBox (ülke, il, ilçe gibi...)

kodcugenc

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Mrb arkadaşlar,

Programlama dili oalrak ASP kullandığım bir online stok programında

tblDepo
tblRaf
tblKutu

olarak 3 tane tablom var. Ben form da depo seçildiğinde dbden o deponun rafını, raf seçildiğinde o raf ın kutularını combobox da listelettirmek istiyorum.

resimlede pekiştirmek isterim:

tgmstocker.jpg

Tabi ki hepsi seçilmiş iken deponun dğeiştirilmesi diğerlerini lütfen sçim yapınız durumuna (başlangıç durumuna) getirmelidir.

Böyle bir ricam var yardımcı olabilirmisiniz. Data island yapılarını inceledim XML ile yaptım fakat bir yerde hata yaptım yardımcı olabilirmisiniz.

sopratutto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
combobox da depoları listelerken combobox valuesi "x.asp?depo=1" vs gibi olacak ve select tagı içerisinde şu yer alacak
onchange="if (this.options[this.selectedIndex].value != 'lisanssız') { window.open(this.options[this.selectedIndex].value,'_self') }"

sonra diğerlerini de buna benzer şekilde düzenleyeceksin

kodcugenc

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
saol fakat bunu zaten yapıyorum. bununla sayfa yenileniyor. sayfa yenilenmeden ajax gibi yada ajaxla yapmak istenilse nasıl olur?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5