İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

büyük oynayanlar için domainsponsor.com

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
domainsponsorun amerika usa den gelen trafige cok yüksek verdigini biliyorumda Türkiye için 003 den cok da fazla oynamayacagından şüphem yok

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DomainSponsor.comda birkaç domainim var, bu hafta ilk ödememi alacağım. Click ücretleri sedo.com a göre hayli yüksek olabileceği gibi Türkiye trafiğine burada verilen ücrette zamanla düşüyor. Click başına 0.35 $ ile başladı, ay sonuna doğru 0.10 $ a düştü. Arkadaşlar şurası bir gerçek ki, Türk ziyaretçisi niteliksiz ziyaretçi. Reklamlara tıklamıyor, tıklasa gittiği sitede gezinmiyor, ne bir hizmete üye oluyor, ne bir ürün satın alıyor. Hal böyle olunca adamlar Türk trafiğine yüksek ücret vermiyorlar. Sponsorlardan kazanmak isteyenler yabancı trafik elde etmeye çalışsınlar.

Bu yorumu yazmayacaktım aslında, çünkü arkadaşlar forumda yüksek kazançları görünce özeniyorlar. Yeni bir domain alıp sponsora yönlendirerek para kazanacağını umuyor, kazanamayınca hırslanıyor, bu defa hileye başvuruyor, zaten Türk trafiği niteliksiz bir de hile karışınca hepten içinden çıkılmaz hal alıyor, kendisi para kazanamadığı gibi, profesyonelce ve hakkıyla bu işi yapanlarında önünü tıkıyor, kaynakları kurutuyor. Bugün sedo.com artık Türk domainlerinin birçoğuna 0.02 Euro veriyor, büyük hayal kırıklığı adımıza. Dünyada başka hiçbir ülkede tıklama ücreti bu kadar düşük değil, Kamboçyada bile. Bu işler bu kadar kolay değil. Emek vermeden para kazanma arzusundan lütfen vazgeçelim. Sponsorlardan gelen para havadan gelen bir para değildir. Ben uzun zaman emek verdiğim sitelerimi kapatarak sponsorlara yönlendiriyorum, yeni siteler yapıyorum vs. Emek verelim, karşılığını birşekilde alırız, hangi sponsor olduğu farketmez.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatturk' Alıntı:
DomainSponsor.comda birkaç domainim var, bu hafta ilk ödememi alacağım. Click ücretleri sedo.com a göre hayli yüksek olabileceği gibi Türkiye trafiğine burada verilen ücrette zamanla düşüyor. Click başına 0.35 $ ile başladı, ay sonuna doğru 0.10 $ a düştü. Arkadaşlar şurası bir gerçek ki, Türk ziyaretçisi niteliksiz ziyaretçi. Reklamlara tıklamıyor, tıklasa gittiği sitede gezinmiyor, ne bir hizmete üye oluyor, ne bir ürün satın alıyor. Hal böyle olunca adamlar Türk trafiğine yüksek ücret vermiyorlar. Sponsorlardan kazanmak isteyenler yabancı trafik elde etmeye çalışsınlar.

Bu yorumu yazmayacaktım aslında, çünkü arkadaşlar forumda yüksek kazançları görünce özeniyorlar. Yeni bir domain alıp sponsora yönlendirerek para kazanacağını umuyor, kazanamayınca hırslanıyor, bu defa hileye başvuruyor, zaten Türk trafiği niteliksiz bir de hile karışınca hepten içinden çıkılmaz hal alıyor, kendisi para kazanamadığı gibi, profesyonelce ve hakkıyla bu işi yapanlarında önünü tıkıyor, kaynakları kurutuyor. Bugün sedo.com artık Türk domainlerinin birçoğuna 0.02 Euro veriyor, büyük hayal kırıklığı adımıza. Dünyada başka hiçbir ülkede tıklama ücreti bu kadar düşük değil, Kamboçyada bile. Bu işler bu kadar kolay değil. Emek vermeden para kazanma arzusundan lütfen vazgeçelim. Sponsorlardan gelen para havadan gelen bir para değildir. Ben uzun zaman emek verdiğim sitelerimi kapatarak sponsorlara yönlendiriyorum, yeni siteler yapıyorum vs. Emek verelim, karşılığını birşekilde alırız, hangi sponsor olduğu farketmez.

+1.

daily hits : 12000 ... kazanç 10 € . SEDO çok düşürdü. hile yapanlardan dolayı mı böyle oldu yoksa reklam verenler ip seçme olayına mı gittiler bilmiyorum ama gittikçe azalacağa benziyor.

domainsponsordan ödeme alıyorum demişsin. çek ile mi yoksa havale mi ?

E

erotikbul

Misafir
yahu bu saldırı olayları da böylesine artmışken şu sponsorları, google ı kurutan,hitimizi çalan webmasterları tespit edipte lamerlerin yönlerini bunlara mı çevirsek ne. :)

Bana göre bir terörist site ile benim hakkımla kazandığım sponsoru kurutan site aynıdır.

Ayrıca TANIDIĞIM TÜRK OLMAYAN WEBMASTERLAR Adsense üzerinde yoğunlaşıyor. CJ veya reklam alım, satım işini yapan sitelerde bu insanlar tarafından gözde. Parking ile para yapayım, yada hile yapayım gibi bir dertleri bile olmuyor. Keşke bizde bu seviyeye gelebilseydik.. 20.000 günlük ziyaretçi ile tek siteden 20.000 $ adsense yapan arkadaşıma özenmesem keşke bende. :(

Kamboçya'ya kaçacağız bu gidişle :) Afganistan da olabilir ..

H

hibrahim

Misafir
domainsponsor çek ile ödüyor sanırım 3000+ yı havale ile yada mail ile konuşursan havale ile ödüyor...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotikbul' Alıntı:
yahu bu saldırı olayları da böylesine artmışken şu sponsorları, google ı kurutan,hitimizi çalan webmasterları tespit edipte lamerlerin yönlerini bunlara mı çevirsek ne. :)

Bana göre bir terörist site ile benim hakkımla kazandığım sponsoru kurutan site aynıdır.

Ayrıca TANIDIĞIM TÜRK OLMAYAN WEBMASTERLAR Adsense üzerinde yoğunlaşıyor. CJ veya reklam alım, satım işini yapan sitelerde bu insanlar tarafından gözde. Parking ile para yapayım, yada hile yapayım gibi bir dertleri bile olmuyor. Keşke bizde bu seviyeye gelebilseydik.. 20.000 günlük ziyaretçi ile tek siteden 20.000 $ adsense yapan arkadaşıma özenmesem keşke bende. :(

Kamboçya'ya kaçacağız bu gidişle :) Afganistan da olabilir ..

ne bizde ingilizce içerik sitesi hazırlayabilecek dil bilgisi ne de Türkiye de bilinçli internet kullanıcısı var. bizim o kadar para yapmamız imkansız. sadece domain satışlarından yapılabilir. internet daha tam olarak hayatımıza girmedi.

M

murme

Misafir
kabul etmezler bence beni kabul etmediler bayada domainim var yabanci

E

erotikbul

Misafir
adsense de bir türk sitesi ile ayda 1000 €yapılabiliyor esasında işini iyi yaparsan. Biraz zorluyor ama oluyor o.

Bence işin çakallığını düşünüp, köşeyi en kısa virajdan dönmeyi hedefleyen webmaster lar olmasa bizlerde başarabiliriz.

Bakın birde şöyle bir olay var. Türkiye'de internete bağlı olanların büyük bir çoğunluğu sadece internet cafe'lerden bağlantı kuruyor. Böyle bir ortamda, bu kullanıcıların nitelikli olmasını beklemek olanaksız. Nitelikli derken, alışveriş yapabilecek mesela.
Ve ne acıdır ki, netten kazandıklarım, verdiğim hizmetlerden aldığım paralar, affiliateler vs. vs. derken alacağım para ile bende bir internet cafe açacağım :D

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotikbul' Alıntı:
. 20.000 günlük ziyaretçi ile tek siteden 20.000 $ adsense yapan arkadaşıma özenmesem keşke bende. :(

Bu nasıl olabilir yaw :) o siteyi merak ettim .

S

sevdik

Misafir
Uygun bir fiyat karsiliginda yugoslavca 500sayfa icerikli site yapabilirim yugoslavca ya napcaz diyen cikabilir ama arnavutluk,bosna,sirbistan karadag,hirvatistan bu ulkerin ortak dili

eger yabanci tiklar para ediyorsa yabanci site kurabilirim size ?? dusunen varsa burda yazabilir yada Pm atabilir

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bu başlık altında bildirmek istedim domainsponsoru kullanalı 1 gün oldu SEDO da 1 € civarı getiren site 4 $ getirdi bir günde. şiddetle ve hiddetle tavsiye ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5