İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogcu Yüksek Hitli Blogları Kapatıyor, Sebepsiz! Blogcu Sınıfta Kalmıştır!

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Sayın İyinet üyeleri,

Normalde sinirli yazmam gerekiyor dimi ? ( :mad: ) ama değil :) Sonuçlarını ve olacaklarını biliyordum. Blogcuyu bir test ettim.

Sonuç; Blogcu sınıfta kaldı. Çünkü hiti tırmanan siteler kapatılıyor; Çünkü hiti tırmanan siteler normal rekabet eden kişi şikayet etse bile direkt kapatıyor.

2008 Kasım ayında açmış olduğum blogum an itibariyle Blogcu tarafından nedeni belirtilmeden kapatılmıştır. Sebebi son 1 haftada günlük hitimin 1000'i geçmesidir.

Ayrıca veteknoloji.com eski yöneticisiyim. Tarafım Virgulkilik reklamlarını kullanıyorduk hala sağda solda var.

Bu yüzden bütün webmasterları artık blogcu kullanmamalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Blogger kullanırsanız kendi menfaatinizdedir.

Peki kapatma kararı nedenki ? Blogumda özellikle tek tek inceliyordum ve Blogcu tarafından HİT yüzünden kapatılacağınıda biliyorum;

Blogumun özellikleri neydi:

1. Sağlık Sektörü Sitesi olup; Pagerank 1'di
2. Tüm içerikler özenle tek tek yazıldı, bilen kişilere yazdırıldı.
3. Google keywords ve Sktool'dan anahtar kelimeler analiz edilerek doğru her makale başına 3'den fazla etiket girilmedi
4. Tema yeniden yazıldı. CSS ve XHTML üzerine ASP tabanlı % 100 uptime bir tema yazarak bunu blogcuya uyarladım.
5. Kesinlikle spam yapılmadı. İçerikler sabah ve akşam olarak düzenli girildi; güncelleği korundu.

Blogcu Kullanım Şartlarına Uyumsuzluk ?

Kesinlikle 1 tane uyumsuzluk yoktu. Ayrıca yasal uyarı olarak bloga uyarı metinide eklendi. Satış olmadığı header'da düzgün bir metinle belirtildi.

Blogcu Kapatmakta Amacı Ne ?

Blogcu modarator ve yönetici olarak eklenen masabaşı site personelleri gelen tüm şikayetleri aslını araştırmadan uyguluyor.

Blogcu İstediği Blogu Uyarı vermeksizin Kapatma kararını güncellediği sözleşmede yazıyor

http://www.blogcu.com/yardim/sozlesmeBiz salak değiliz. Türk webmasterlar olarak Blogcu türevi bir blog oluşumunu yapabiliz. Kendilerini zeki zanneden Blogcu, Dünyanın hiç bir yerinde olmayan kapatma kararlarına imza atıyor.

Bu vakaların farkındaysanız son 1 ayda dahada yükseldiğini göreceksiniz. Mini sektörel sitelerimden gelir elde ediyorum.

Blogcu kullananlar Ne Yapmalı ?

Acilen site veya blogger/wordpress açıyorsunuz. Blogunuzu yönlendirme yerine blogunuzdaki en aktif 6 kelimeye yeni açtığınız bloga backlink veriyorsunuz. Backlinkleriniz menü şeklinde blogunuzda kalsın. Bu şekilde yeni açtığınız blog o sitenin değerinden faydalanacaktır.

Sonuç:

1. Blogcu sebep/uyarı vermeksizin direkt tüm bloglarımı birer birer kapatıyor. Bundan anladığım yüksek hiti sevmedikleri, lamer gibi kullanıcı besledikleri;
2. İçeriklerin 1 nci sınıf çoçukların okuyacağı içerikler olacağı;
3. Hiç bir ticaret menfaat ilişkisi olmaması;
4. Bini geçen site olduğunda direkt kapatması;
5. Rakip sitelerle ilgili bir blog olduğunda kapatması;
6. Rakip firmaların şikayeti üzerine kapatması;
7. İçinde sağlık geçen blogun sürekli güncel ve hit kazanması durumunda kapanması;
8. Endüstriyel blog açtığınızda eğer marka kelimeleri geçerse şikayet veya göze çarparsa kapatılması ( Kapatıldı 1 tane marka blogum / Juki )

Yüksek hitli blogcu hesabı olanlara duyurulur. An itibariyle 10 tane blogum kapatılmıştır. Bloglarım birbiriyle bağımsız bloglardır. Kesinlikle ilişki/backlink türevi bağı yoktur.

Saygılarımla

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5