İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yahoo Alexa'da 1 numara

X

Xman

Misafir
Google gibi bir dev dururken yahoo nasıl oluyorda alexa da 1.sırada yer alıyor analmış değilim, bu konuda bilgisi olan varmı, mutlaka mantıklı bir açıklaması olmalı.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
google ı dünya seviyor ama. portal olduğu için yahoo yu tercih eden fazla. amerikadayken otelin concierge hizmeti aramalarda yahoo kullanıyordu mesela.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben bildim bileli bir ve hep sorulmuştur bu :D

ilk tahminler uzantılarının faklı oluşu

2. tahminler tr.st nin dediği gibi değişik hizmetlerinin olması arama motoru değilde videodan tut haberlere kadar birçok hizmeti aynı uzantıda birleştirmesi

vb...

X

Xman

Misafir
Konu dışı :

Yaw birde diyorlar iyinette paylaşım yok forum ölü falan, ne zaman konu açsam anında 3-5 tane güzel ve açıklayıcı yorum geliyor daha ne isterim :)

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sanırım şundan dolayı. Google tüm ülkelerin kendi uzantılarında kendi dillerinde yayın yapıyor. Örnek: Google.Com.Tr . Yahoo'ysa Yahoo.com adı altında yapıyor diye biliyorum. Ve 1. olması kesinlikle bundan kaynaklı :) Ben şahsen anasayfayı google.com değil google.com.tr yapıyorum yönlendirmeden gireyim diye.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sanırım şundan dolayı. Google tüm ülkelerin kendi uzantılarında kendi dillerinde yayın yapıyor. Örnek: Google.Com.Tr . Yahoo'ysa Yahoo.com adı altında yapıyor diye biliyorum. Ve 1. olması kesinlikle bundan kaynaklı :) Ben şahsen anasayfayı google.com değil google.com.tr yapıyorum yönlendirmeden gireyim diye.

Kesinlikle +1907

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1- Yahoo! bir portal. İçeriğinde birçok hizmet barındırıyor. Ve zaten Google'a rakip olan hizmeti sadece Yahoo! Search. Diğer hizmetleri gerçekten Google'dan çok üstün.

2- Yahoo! .com uzantısını kullanıyor. Alt alan adları ile hizmet veriyor. news.yahoo.com gibi. Mynet'te bir portal. Zaten tüm portallar genelde böyle işliyor.

3- Google birçok uzantı ile hizmet verdiği için Alexa'da birçok Google alan adını üst sıralarda bulabilirsiniz. Sadece Google.com üzerinden verilmiş olsaydı tabiki farklı olurdu.

4- Ayrıca Google arasıra da olsa Alexa'da 1. sıraya çıkmıştır. Google portal bir site olursa pekte 1. sırayı bırakmaz diye düşünüyorum.

Kanatimce işte bunlardan dolayı... I Love You YAHOO! :)

Brky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Yalnız çoğu insan google.com diye giriyor daha sonra kendi ülkesinin sayfasına yönleniyor.Yani kullanıcı google.com'ada girmiş oluyor.Direk olarak google.com.tr adresine girenlerin sayısının fazla olduğunu sanmıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5