İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2007’deki e-postaların yüzde 95’i ‘spam’

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
“Barracuda Networks Inc” adlı Amerikalı bilgi işlem güvenliği şirketinin yaptığı araştırma, alınan sınırlayıcı girişimlere rağmen spam e-posta gönderiminde son yıllarda patlama meydana geldiğini ortaya koydu.

Şirket, spam e postaların, gönderilen e-postaların yaklaşık yüzde 70’ini oluşturduğu 2004 yılında US CAN-SPAM Act (ABD spam karşıtı yasa) tarafından spam göndericilerine cezalar uygulandığını anımsattı.

Şirketin direktörü Dean Drako, ‘spam’e karşı savaşın, göndericileriyle güvenlik sistemleri satıcıları arasındaki bitmeyen savaş olduğunu söyledi.

Şirket, spam göndericilerinin e-postaları başka siteler, bloglar veya bilgisayarlar yoluyla göndererek kimliklerini ustaca gizlediklerini belirtti.

Barracuda şirketi, araştırmasını, günde yaklaşık 1 milyardan fazla elektronik posta alan tüm dünyadaki yaklaşık 50 bin müşterinin bu postalarının incelenmesine dayandırıyor.

Kaynak : ntvmsnbc

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Katılıyorum Sinir bozucu birsey sil sil bitmiyor günde 7 - 8 tane yok emlakcılar yok bilmem neler güzel bir tespit üzerine haber yapmıslar

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
hergun eposta kutuma gelen 10 epostadan 9 u spam düşünün artık :(

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Outlook 2007 kullanıyorum ben , Günlük gelen mail miktarı mail başına 5-6 , Spam kutusunda ise 200 ü aşkın spam oluyor. :eek:

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şirket hesaplarına bile gönderiyorlar hele emlak :S bir yolladımı 8 tane peşpeşe sil sil bitmiyorlar :mad:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5